2010 Birželio 27

Pramogos

Kiekviena kelionė gali virsti švente

veidas.lt

Nebenorite būti tik keliautojais stebėtojais? Išsileidę į pramogines ekskursijas po Lietuvą tapsite aktyviais dalyviais, lankomą vietą patiriančiais visais penkiais savo pojūčiais. Tokios ekskursijos organizuojamos kolektyvams, o jų kainos priklauso nuo kolektyvo dydžio ir užsakomų paslaugų. Todėl surinkite visą giminę, draugų būrį ar darbo kolektyvą ir leiskitės į nuotykius.

Vietoj ilgų atostogų – savaitgalio pramoga

Lietuvą pažinti galima akimis, ausimis, uosle, o galima ir gomuriu. Kelionių agentūra “Kiveda” siūlo pasitelkti visus pojūčius, nes jų prireiks išsiruošus į jos organizuojamas pramogines ekskursijas. Jose ne tik grožėsitės dailiais kraštovaizdžiais, kaip įprastose ekskursijose, bet ir išbandysite pramogas, kurios garantuos nepamirštamus įspūdžius.

Pramoginės ekskursijos – puikus pasirinkimas tiems, kurie neplanuoja ilgų atostogų ir nori už tai atsigriebti bent savaitgaliais. Per vieną ar dvi dienas vos už kelias dešimtis litų patirtos emocijos leis pasijusti kaip po tikrų atostogų.

Tiesiai į įvykių sūkurį

Užteks dairytis į gražiausias krašto vietas. “Kiveda” siūlo iš stebėtojų tapti dalyviais ir lankomą vietą patirti savu kailiu: patiems žvejoti, patiems pertis pirtyje ir patiems mokytis burti.

Specialus maršrutas “Nacionalinės žvejybos ypatumai” siūlys atrasti pažintinės žūklės malonumą. Susipažinsite su pamario žvejų tradicijomis, sužinosite, kokiais laivais jie plaukiojo, kaip ir kokias žuvis gaudė. Patys sėdę į laivą plauksite pasižvalgyti po Lietuvos Veneciją, plaukdami iš Minijos kaimo į Kuršių marias pamatysite Uostadvario švyturį ir legendomis apipintą Krokų Lankos ežerą. Galiausiai patys pažvejosite ir iš laimikio virsite žuvienę.

Ekskursija “Visa velniava Panemunėje” – žaisminga kelionė: aplankysite vyriausiąją Lietuvos raganą Viliją Lobačiuvienę ir susitiksite su visu būriu raganaičių. Gal jos išburs ateitį? O gal ir patys išmoksite burti? Juk spėsite sudalyvauti ir raganiškose apeigose.

Ar viską žinote apie pirtį, kurioje taip mielai atsipalaiduojate? Išskirtinė ekskursija “Po pirties” supažindins su pirčių tradicijomis, išmokys užkurti pirtį ir surišti vantą. Sužinosite, kuo skiriasi lietuviškų pirčių rūšys, ir išbandysite tą, kuri jums pasirodys įdomiausia.

Skonis ir kvapas

Virtuvės pasakojimai – patys gardžiausi. Todėl “Kiveda” siūlo keliones, skirtas jūsų skonio receptoriams pakutenti. Kiekviename Lietuvos kampelyje laukia vis kitokie pojūčiai.

Štai besilankant Rokiškyje nuodėmė nepaskanauti sūrio. Mocarela, kietasis, baltasis varškės ar įprastas fermentinis – paragavę skirtingo tipo ir skonio sūrių galėsite išsirinkti savą favoritą. Kąsnį pagardins pasakojimai apie sūrio pavadinimo kilmę, senovinę ir dabartinę sūrio gamybos technologiją.

Konkurencija rokiškėnams sudaryta dzūkiškame Dargužių kaime, kuriame įsikūrę “Sūrininkų namai” siekia pelnyti kaimui sūrių sostinės titulą. Sūriai čia – lietuviški su prancūziškais prieskoniais, avies, ožkos ir karvės pieno, su pelėsiais. Čia pat gaminami ir brandinami, čia pat ir ragaujami. Čia pat dalijami ir patarimai, kaip kurį sūrį valgyti, kas prie jo tinka, o kas visai nedera.

Netoliese ir kiti dzūkų turtai. Etnografiniuose Dzūkijos kaimuose Zervynose ir Marcinkonyse vis dar gyva tradicija kepti grikinę babką – šiek tiek į kugelį panašų patiekalą, kažkada tokį populiarų, kad dzūkams ir duoną atstojusį. Neapsieisite ir be pažinties su grybais, be kurių Dzūkija neįsivaizduojama.

Pasirinkę kitą maršrutą įsitikinsite, kad kiekvieno regiono virtuvė kvepia vis kitaip. Štai žemaitiška dvelkia “cibulyne” bei bulvėmis su kastiniu. Keliaudami po Žemaitiją susipažinsite su tradiciniais šio krašto patiekalais.

Alų, midų gėriau…

Ekskursija po Pasvalio ir Biržų kraštus bus praskiesta alumi. Kuo jau kuo, o šiuo gėrimu šio krašto gyventojai didžiuojasi nuo seno. Todėl Pasvalio krašto muziejuje supažindinama su alaus gamybos užuomazgomis, o Biržuose sužinosite, kaip alaus gamybos technologija pasikeitė iki šių laikų ir pamatysite alaus gamybos įrankius. Biržų pilyje kadaise puotaudavo kunigaikščiai Radvilos, o dabar puotos dalyviais tapsite jūs. Laukia ne tik stalas su biržietišku alumi, duona ir sūriu, bet ir dainos bei šokiai, kaip pridera tikrai puotai. Folklorinis ansamblis žada išmokyti ne vieną dainą apie alų ir net alaus himną. Aukštaičių svetingumas įsimins ilgam.

Tie, kurie nemėgsta alaus, džiaugsis vyno dvelksmu kelionėje į Anykščius. Nuo to laiko, kai mieste pastatyta vyno darykla, Anykščiai vadinami Lietuvos vyno sostine ir net lietuviškąja Burgundija. Išsiruošę į šią kelionę  Anykščių vyno daryklą ir aplankysite. Sužinosite, kokį kelią nueina vaisiai ir uogos, išgirsite pasakojimų apie lietuviško vyno tradicijas. Galiausiai laukia vyno degustacija, per kurią ne tik ragausite, bet ir klausysitės. Vyno specialistai atskleis ragaujamo gėrimo sudėtį ir skonio savybes, pamokys vyno gėrimo kultūros.

Dėl duonos ir pyragų

Ar dar prisimenate tikros, tradicinės, ką tik iš krosnies ištrauktos duonos kvapą? Ir švelniai rūgštų garuojančios riekės skonį? Kai kasdienę duoną perkame parduotuvėje, kaimiškos duonelės kvapas tampa beveik egzotika.

Duonelės kvapas veda į Aukštaitiją. Keliaujant po Zarasų kraštą, istorijos apie duoną pasakojamos Šlyninkos kaime esančiame malūne. Jau prieš keletą šimtmečių statytame malūne vis dar išlikusi autentiška malimo įranga, todėl galėsite susipažinti su senoviniu miltų malimo procesu ir patys įsigyti grūdų bei miltų. Bevaikštant po tris malūno aukštus laukia įdomi pramoga: galimybė būti pasvertiems senovinėmis svarstyklėmis, skirtomis miltų maišams. Teigiama, kad šios svarstyklės niekada neklysta. Čia pat sužinosite kaimiškos duonelės kepimo tradicijas ir savo akimis pamatysite, kaip pagal senolių tradicijas duona kepama šiomis dienomis.

Latvija taip pat turi savo Aukštaitiją, kurioje taip pat kepama duona. Tik jau pagal kitokias tradicijas. Agluonoje įsikūręs duonos muziejus – nedidelė kepyklėlė, kurioje atskleidžiami latviškos duonos kepimo ypatumai. Čia jos ir paragausite, ir galėsite palyginti, kuri skanesnė: lietuviška ar kaimynų kepta. Jei patiks, čia pat galėsite įsigyti ne tik duonos, bet ir pyragų.

Jei duona smaližių nenustebinsi, keliaujant po Rytų Aukštaitiją siūloma paragauti pačių gardžiausių šakočių. Strigailiškyje apetitą žadins pasakojimai apie tai, kaip gimsta šakotis ir kuo skiriasi šio skanėsto kepimas prieš kelis šimtmečius ir šiais laikais. Stebėsite, kaip kepamas šakotis, ir ragausite šio šventinio kepinio.

Muzikinės iškylos
Vienu šūviu galite nušauti du zuikius: pasižvalgyti po Lietuvą ir pasimėgauti Kristupo vasaros festivalio koncertais. Su “Kiveda” tai įmanoma! Liepos ir rugpjūčio mėnesiais siūlomos specialios ekskursijos su muzikiniais pagardais. Dieną spėsite pasidžiaugti pažintimi su lankytinomis krašto vietomis, o vakare laukia muzikiniai renginiai – koncertai Šešuolėlių dvare. Prieš kiekvieną koncertą rengiamos skirtingos teminės ekskursijos, todėl nuobodžiauti tikrai neteks.

Kitokios šventės

Ieškote originalios gimtadienio dovanos? O gal rengiate mergvakarį ir nesumanote, kuo pradžiuginti būsimąją nuotaką? Kelionių agentūra “Kiveda” turi jūsų šventėms tinkamą pasiūlymą – šventines ekskursijas. Patyrę gidai perims šventės organizavimo rūpesčius į savo rankas, o jums beliks atsipalaiduoti ir džiaugtis jų siūlomomis pramogomis.

Gimtadienio proga “Kiveda” siūlo ekskursiją po Vilniaus senamiestį, kuris visada pasirengęs nustebinti. Ekskursiją gidai parengia specialiai atsižvelgdami į jubiliato pomėgius ir asmenines savybes, todėl galite būti tikri, kad šventė įsimins ilgam. Kartu pažinsite miestą, kuriame netikėtumai laukia už kiekvieno kampo.

Teminės ekskursijos gali būti suorganizuotos bet kuriame didesniame Lietuvos mieste: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir kt. O jas užsisakyti galite tiek ypatingų švenčių proga, tiek norėdami praskaidrinti nuobodų savaitgalį.

Originalus pasirinkimas aštresnių pojūčių mėgėjams – gimtadienio šventė socializmo bunkeryje. Vos prieš dvidešimt metų Lietuva dar buvo okupuota valstybė, išpuošta gausybe socialistinių reliktų. Dabar anų laikų palikimas atrodo beveik egzotiškai: juk sunku patikėti, kad tai kadaise buvo mūsų dalis. Todėl pažintis su socialistinio gyvenimo istorija bus įdomi tiek tiems, kurie ją vis dar puikiai prisimena, tiek tiems, kurie užaugo nepriklausomoje šalyje ir apie okupaciją skaitė tik knygose. Švęsdami gimtadienį bunkeryje ne tik stebėsite sustingusią praeitį, bet ir ją atgaivinsite. mJūsų laukia tikras sovietinis gimtadienis: su užstale, anų laikų šlageriais, sovietine vakariene ir šokiais.

Jei pavargote nuo švenčių, per kurias turite atrodyti nepriekaištingai, vilkėti vakarinę suknelę ir rūpintis gurmaniškais valgiais, galite rinktis “Kivedos” siūlomą visai kitokią šventę. Netoli Vilniaus svečių laukia Grybų dvaro arklidės.Šeimininkas papasakos jums apie arklidžių kasdienybę ir pavaišins ypatingais čirviniais blynais, o šventėms įprastą nuobodų sėdėjimą prie stalo pakeis jodinėjimas žirgais.

Būkite pasveikinti kelionėje!

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...