2014 Rugsėjo 26

Lietuvoje gimęs verslas užkariauja užsienio rinkas

veidas.lt

Kiekvienai įmonei, ieškančiai galimybių plėtoti verslą, koją dažnai pakiša investicijų trūkumas. Tačiau jau kuris laikas šį klausimą padeda spręsti Ūkio ir Finansų ministerijų įkurtas ES lėšomis finansuojamas JEREMIE kontroliuojantysis fondas.

 

Įkūrus ši fondą Lietuvos mažoms, labai mažoms ir vidutinėms įmonėms gerokai padidėjo galimybės gauti finansavimą per įvairius finansinius instrumentus. Vienas tokių – rizikos kapitalo fondų investicijos.

Kad investicijos – tiesus kelias į sėkmę, patikinti gali ir UAB „CodeIn“ direktorius Šarūnas Legeckas. Kartu su bendraminčių komanda prieš kelerius metus jis įkūrė portalą „Kurgyvenu.lt“. Būdami vieninteliai savo srityje, greitai sulaukė ir sėkmės. Kaip patys pripažįsta, tai pasiekti jiems padėjo rizikos kapitalo fondo „Practica Seed Capital“ investicijos.

Iš Lietuvos – į visą pasaulį

Svetainė „Kurgyvenu.lt“ šiandien yra viena mėgstamiausių tarp nekilnojamąjį turtą perkančių, keičiančių ar nuomojančių lietuvių. Daugybė gyventojų čia kasdien užsuka nemokamai pasitikrinti nekilnojamojo turto kainų, palyginti jų su kitomis, sužinoti apie svarbiausius konkretaus rajono ar gatvės aplinkos veiksnius, tokius kaip nusikalstamumas, oro užterštumas, triukšmas, mokesčiai.

Lankytojai mėgsta svetainę ir dėl to, kad žino, jog informacija objektyvi ir renkama iš patikimų šaltinių, tokių kaip Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Nacionalinis egzaminų centras, Statistikos departamentas, Aplinkos apsaugos agentūra ir kt.

„Iš tiesų mes dabar esame vieninteliai, teikiantys informaciją apie gyvenamosios aplinkos kokybę“, – sako bendrovės direktorius Šarūnas Legeckas, dėl verslo idėjos į Lietuvą grįžęs iš Didžiosios Britanijos.

Pasak jo, gimtojoje šalyje verslą kurti gerokai paprasčiau. „Lietuvoje verslą pradėti verta dėl kelių priežasčių: čia pažįstama aplinka, kultūra, lengva rasti specialistų, o ir kainuoja viskas du kartus pigiau, nei tai darytum užsienyje“, – įsitikinęs direktorius.

Ir nors įgyvendinti idėją ir dirbti su atvirų duomenų šaltiniais nebuvo paprasta, šiandien įmonė gali didžiuotis sėkmingai veikianti Berlyne, Londone, Čikagoje ir San Fransiske. Čia portalas pristatomas „Place I Live“ pavadinimu. Tačiau šiais miestais veržlus kolektyvas apsiriboti neketina. Pagrindinis jų siekis – tapti globalia kompanija. Per ateinančius kelerius metus į svetainės tinklą tikimasi sujungti pusę tūkstančio didžiųjų ir populiariausių pasaulio miestų.

Vis dėlto Š.Legeckas pabrėžia, kad plėsdama savo tinklą įvairiuose pasaulio miestuose, „Kurgyvenu.lt“ komanda išsikelti iš savo gimtosios šalies neketina – turimų technologijų ir išteklių pakanka tam, kad visas pasaulis sužinotų apie Lietuvoje kuriamą verslą.

Žengti pirmyn padėjo investicijos

Bendrovės „CodeIn“ direktoriaus teigimu, pritraukta rizikos kapitalo fondo „Practica Seed Capital“ investicija – vienas didžiausių bendrovės laimėjimų, leidusių įgyvendinti gerokai platesnius ir ambicingesnius tikslus, nei komanda kėlė sau iki šiol.

Sulaukę 200 tūkst. eurų siekiančios „Practica Seed Capital“ fondo investicijos jaunieji verslininkai idėją iškeldino į „Windows Azure“ – „debesijos“ sprendimų kūrimo platformą. Projektas įgijo daugiau technologinių sprendimų ir tapo gerokai lengviau plėtojamas užsienyje, mat bendrovės „Microsoft“ virtualių kompiuterių ir tinklų paslaugos „Windows Azure“ leidžia perkelti taikomąsias programas į „debesį“ tokias, kokios jos yra, be to, naudojantis šiomis paslaugomis galima sumažinti arba visai atsisakyti investicijų į įrangą bendrovės viduje.

Bene didžiausias šios „debesijos“ pranašumas – garantuojami trys svarbiausi reikalavimai, taikomi informacinių technologijų infrastruktūrai: greitis, mastas ir ekonomiškumas.

Tačiau bendrovė gavo ne tik finansinę pagalbą: investuotojai padeda spręsti finansavimo, administravimo, teisinius, personalo bei techninius klausimus, tad su finansine parama gaunamos ir vertingos pamokos, kurios verslo naujokams tampa rimta parama.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...