2011 Vasario 21

Verslas

Ūkio ministerija tęs ekonomikos skatinimo planus

veidas.lt

Ūkio ministerija uždarė specialųjį tinklalapį “skatinimoplanas.lt” ir paskelbė, kad 2009 bei 2010 metams parengtas ekonomikos skatinimo planas baigtas, tačiau jame numatytos ir neįgyvendintos priemonės bus tęsiamos.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas tvirtina, kad iš ekonomikos skatinimo plano verslas daug nesitikėjo, kadangi buvo akivaizdu, jog planas sudarytas tik iš Europos Sąjungos (ES) paramos, pirmadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Visa parama buvo nukreipta stipresnėms, stabiliai veikiančioms įmonėms, kurios galėjo užsitikrinti bendrą bankų finansavimą. Tačiau su finansiniais sunkumais susidūręs verslas, ypač dirbantis vidaus rinkoje, buvo paliktas vienas”, – sakė D.Arlauskas.

Anot jo, būtų pasiekta daugiau ir išvengta kai kurių neigiamų pokyčių, jei drauge su eksportu būtų skatintas ir vidaus paslaugų sektorius bei vidinis vartojimas.

Ūkio ministras Dainius Kreivys žadėjo iki 2011 metų ekonomikos skatinimo plano priemonėmis įlieti į šalies ekonomiką daugiau kaip 5 mlrd. litų, tačiau plano ataskaitoje skaičiuojama, kad per tuos dvejus metus verslą pasiekė apie 3 mlrd. litų lėšų, o atėmus garantijas ir mokestinius kreditus – vos apie 2 mlrd. litų.

Nepatvirtinta, ar kaip buvo žadėta, pavyko išsaugoti per 100 tūkst. darbo vietų, ar verslo našta, kaip buvo planuota, sumažėjo 30 procentų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...