2010 Gegužės 31

Egzaminai

Lietuvių kalbos egzaminas – be didesnių nesklandumų

veidas.lt

Vilniuje iš pirmadienį vykstančio lietuvių kalbos egzamino buvo pašalintas vienas abiturientas, naudojęsis mobiliuoju telefonu, teigia švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavčius.

“Šiandien per daugiau nei 40 tūkst. laikančiųjų ratą Vilniuje vienas abiturientas buvo pašalintas iš egzamino laikymo dėl to, kad jis naudojosi mobiliuoju telefonu”, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė G.Steponavičius.

Anot jo, šiuo metu “didesnių nesklandumų nėra”, tad reikėtų “neskleisti nerimo”.

Užfiksuotą bandymą internete tariamai parduoti lietuvių kalbos valstybinio egzamino užduotis policija įvertino kaip pokštą, nes “pardavėjai” pateikė neegzistuojančius telefono numerius.

“Prieš egzaminą kelios dienos iki jo buvo paskleista klaidinanti informacija, kurią perdavėme atitinkamoms teisėsaugos institucijoms ir buvo reaguota ir aiškintasi”, – kalbėjo ministras.

Pirmadienį lietuvių kalbos egzaminu šalyje prasidėjo valstybinių brandos egzaminų pagrindinė sesija.

Lietuvių kalbos egzaminas privalomas visiems abiturientams.

Pirmąją pagrindinės brandos egzaminų sesijos savaitę taip pat vyks mokykliniai gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) egzaminai (birželio 1 dieną), valstybinis informacinių technologijų egzaminas (birželio 2 dieną), mokyklinis dailės egzaminas (birželio 3 dieną) ir valstybinis istorijos egzaminas (birželio 4 dieną).

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė beveik 49,6 tūkst. kandidatų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...