2011 Birželio 01

Lietuviškos braškės vėluoja dvi savaites

veidas.lt

BFL

Šiemet lietuviškos braškės gyventojus pasieks keliomis savaitėmis vėliau nei įprasta.

Jų augintojai džiaugiasi geru derliumi ir tikisi, jog įsibėgėjus pardavimui pavyks išlaikyti pernykštes kainas, trečiadienį rašo dienraštis “Kauno diena”.

O kol kas didžiausi braškių mylėtojai neišlaikę jau smaguriauja lenkiškomis ir ispaniškomis uogomis, kurių kainos siekia vidutiniškai apie 10 litų, priklausomai nuo prekybos vietos.

 

Jų pardavėjai tikina, kad pirkėjų nestinga ir žmonės esą visai nesibaimina dėl kilusios panikos, kai buvo apsinuodyta ispaniškais agurkais.

Lietuvos braškių augintojų draugijos pirmininko Vido Juodsnukio teigimu, pirmosios šiltnamiuose auginamos lietuviškos braškės prekystalius pasieks po dviejų savaičių, nes pavasario pradžioje šiek tiek pašalo braškynai, tačiau vėliau orai buvo palankūs.

“Braškės šiais metais labai vėluos – užaugintomis lauke pradėsime prekiauti ne anksčiau kaip birželio antroje pusėje. Šio vėlavimo kaltininkas yra vėlyvas pavasaris, be to, pirmosios braškės pašalo”, – pasakojo jis.

Ūkininkai tikisi labai neblogo lietuviškų braškių derliaus ir planuoja išlaikyti kainas tokias pačias kaip ir pernai.

V. Juodsnukis mano, jog lietuviškų braškių kaina bus vidutiniškai apie 5 litus.

Anot jo, lietuviškų braškių augintojai nebijo nei lenkiškomis, nei ispaniškomis braškėmis prekiaujančių konkurentų, nes iš patirties žino, kad lietuviai visuomet renkasi savos šalies uogas, net jei ir tenka už jas sumokėti brangiau. Šiais metais ūkininkai kuria planus įkurti netgi specializuotus braškių turgelius Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje ir kituose miestuose.

O su prekybos centrais ūkininkai vis dar vargsta, nes, pasak V. Juodsnukio, paprasčiausiai nesudaro galimybių prekiauti lietuviškomis uogomis. Parduotuvės nori vienu kartu nusipirkti didesnį kiekį braškių ir ilgesniam laikui, o lietuviškos natūralios braškės per kelias dienas sugenda.

Nuomotis vietų didžiosiose parduotuvėse ūkininkai nedrįsta, nes, pasak V. Juodsnukio, nuomos kainos siekia tūkstančius litų: “Mes tokios chemijos nenaudojam augindami braškes, tad jos neišsilaiko po kelias savaites kaip ispaniškos ar lenkiškos. O statyti savo žmogų per brangu, juolab kad ir uogų kainos turėtų didėti kone dvigubai”, – dėstė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...