2013 Sausio 29

Lietuvio nerimas dėl estų diskriminavimo reklamoje „Ledynmetis“ nebuvo pagrįstas

veidas.lt


Lietuvos reklamos biuro Arbitražo komisija nutarė, kad ironiška Estijos savitarnos siuntų terminalų tinklo „Post24″ televizijos reklama nediskriminuoja ir neįžeidžia estų tautos. Praėjusių metų pabaigoje šis biuras gavo skundą, kuriame lietuvis pareiškė, kad reklama „Ledynmetis“ žemina ir diskriminuoja estus. Išnagrinėjusi šalių pateiktus atsakymus, komisija pripažino šį skundą nepagrįstu.

Vartotojo skundas dėl reklamos, kuri galėtų įžeisti ar diskriminuoti estų tautą, buvo išnagrinėtas Arbitražo komisijos posėdyje. Jo metu komisija priėjo išvadą, kad „estai šioje reklamoje daugiau vaizduojami kaip sulėtintos reakcijos žmonės. Tokia etiketė jiems dažnai klijuojama humoristiniame kontekste, siekiant suteikti šiai tautai lėtapėdžių įvaizdį“.

Ši komisija, nagrinėdama vartotojo pateiktą skundą, rėmėsi skundėjo ir UAB „EP-24“, valdančio „Post24“ savitarnos terminalų tinklą Lietuvoje, pateikta informacija. Arbitražo komisijos posėdžio protokole pateikta išvada, kad Estijos pašto valdomos įmonės Lietuvoje reklama yra humoristinė bei neatrodo žeminanti ar menkinanti tautą. Tiesiog estai humoro forma vaizduojami sulėtintos reakcijos.

„Šis sprendimas tik įrodo, kad padarėme teisingą sprendimą ir nepabijojome autoironijos forma pabrėžti savo „estiškumo“. Pats būdamas estas, džiaugiuosi, kad lietuviams rūpi, kokia reklama apie jų kaimynus transliuojama. Lietuvoje išties yra daug anekdotų ir vyraujančių stereotipų apie estų lėtumą. Spėju, kad tokį įspūdį sudaro mūsų kalboje vartojamų žodžių ištęstumas. Todėl susidaro įspūdis, kad ilgai galvojame, kol pasakome vieną sakinį“, – komentavo sklandžia lietuvių kalba šnekantis UAB „EP-24“ direktorius Lietuvoje Joona Saluveer.

Savitarnos siuntų terminalų tinklas „Post24“ priklauso Estijos logistikos ir pašto paslaugų bendrovei „Eesti Post”. 2011 metais lauke įrengti savitarnos siuntų terminalai buvo įvertinti pasauliniu pašto apdovanojimu „World Mail Awards“ už inovacijas. Praėjusių metų birželio mėnesį į Lietuvos rinką įžengęs tinklas atidarė 31 terminalą 12- oje didžiausių Lietuvos miestų. Šiais metais šalyje iš viso veiks 35 paštomatai.

Reklamos klipą, kuriame pokštaujama, kad estai yra per lėti nueiti į paštą, todėl naudojasi „Post24“ siuntų terminalais, galite peržiūrėti čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...