2011 Spalio 30

Lietuviai pirmenybę teikia nešiojamiems kompiuteriams

veidas.lt

Tiriant vartotojų mobiliųjų įrenginių pasirinkimą tam tikroms funkcijoms atlikti, paaiškėjo, kad pasaulyje išmanusis telefonas jau nurungė nešiojamą kompiuterį kaip priemonę klausytis muzikos MP3 formatu, naudotis kalendoriumi, navigacijos įranga (GPS), žaidimais, „Bluetooth technologija“ bei vaizdo skambučiais. Tuo metu Lietuvoje vartotojai yra konservatyvesni ir dažniau pirmenybę teiktų nešiojamam kompiuteriui. Tai parodė specialus TNS Global tyrimas „Mobile Life“, kuris buvo atliktas 43-ose pasaulio šalyse.

TNS atliktas tyrimas parodė, kad skirtingose rinkose skiriasi ir interneto bei mobiliųjų įrenginių naudojimo tradicijos. Viena ryškiausių tendencijų – besivystančiose rinkose išmanieji telefonai laikomi funkcionalesniais nei nešiojami ar planšetiniai kompiuteriai. Pavyzdžiui, Kinijoje elektronines knygas dauguma renktųsi skaityti išmaniuosiuose telefonuose, o Indijoje ar Pietų Afrikos valstybėse šis įrenginys daugumos laikomas patogiausiu prisijungimui prie interneto, el. bankininkystės, socialinių tinklų ar turinio parsisiuntimui iš interneto.

Lietuvoje atlikto „Mobile Life“ tyrimo duomenys kol kas rodo aiškų nešiojamojo kompiuterio pranašumą kitų mobiliųjų įrenginių atžvilgiu. Pavyzdžiui, perkeldami bylas ar muziką, 58 proc. mūsų šalies internautų rinktųsi nešiojamąjį kompiuterį, 18 proc. – išmanųjį telefoną ir tik 3 proc. – planšetinį kompiuterį. Vaizdo skambučius 56 proc. mūsų šalies interneto vartotojų atliktų pasitelkę nešiojamąjį kompiuterį, 19 proc. – išmaniųjų telefoną ir tik 4 proc. apklaustųjų šiai funkcijai atlikti naudotųsi planšetiniais kompiuteriais. Daugiausia lietuvių – 35 proc. – išmaniuosius telefonus rinktųsi kaip patogiausius naudotis rankiniu navigacijos įrenginiu (GPS) ir klausytis muzikos.

Lietuvoje išmaniaisiais telefonais per pastarąjį pusmetį naudojosi 12 proc. Lietuvos interneto vartotojų, o planšetiniais kompiuteriais – 3 proc. Dažniausiai šiais mobiliaisiais įrenginiais naudojasi jauniausi, t. y. 15-29 metų amžiaus, Lietuvos gyventojai. Taigi jų funkcionalumą išbandžiusių Lietuvoje kol kas nėra daug.

Vertinant duomenis apie planšetinius kompiuterius, labai maža dalis – nuo 3 iki 6 proc. – lietuvių šiam įrenginiui teikia pirmenybę įvairioms funkcijoms atlikti. Daugiausia – 11 proc. – interneto naudotojų planšetinius kompiuterius pasirinktų kaip patogiausius skaityti elektronines knygas. Tik 6 proc. internautų šį įrenginį laiko patogiausiu naršyti internete.

Kitų šalių tyrimo duomenys apie mobiliųjų įrenginių naudojimą rodo, kad pasaulyje dauguma vartotojų nešiojamąjį kompiuterį rinktųsi naršyti internete. Pusė apklaustųjų kompiuteryje redaguotų dokumentus, šiek tiek mažiau nei pusė naudotųsi el. paštu, pirktų ar redaguotų vaizdinę medžiagą.

Kaip ir Lietuvoje, pasaulyje planšetinių kompiuterių rinka dar neturi tvirtų pozicijų. Šiuos kompiuterius įvairioms veikloms atlikti renkasi nuo 8 iki 12 proc. apklaustųjų, tačiau daugiausia – 20 proc. – šiame įrenginyje skaito elektronines knygas. Ateityje, tobulėjant mobiliųjų įrenginių funkcionalumu ir augant jų naudotojų skaičiui, planšetiniai įrenginiai dar labiau konkuruos su stacionariaisiais arba nešiojamaisiais kompiuteriais.

Pasaulinės tyrimų kompanijos TNS studija „Mobile Life“ buvo atlikta 43-ose pasaulio šalyse, pradedant naujų technologijų srityse pažengusiose Europos valstybėse ar JAV ir baigiant Afrikos šalimis. Tyrimas vykdytas 2011 m.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...