2010 Rugsėjo 06

Apklausa

Lietuviai nekenčia konservatorių

veidas.lt

Artėjant Seimo rudens sesijai nusprendėme pasidomėti, ką žmonės šiuo metu mano apie partijas ir jų lyderius. Pamatę “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos rezultatus labiausiai sunerimti turėtų konservatoriai: nors iš tikrųjų ši partija tikrai nėra labiausiai korumpuota, didelė dalis žmonių jos taip nekenčia, kad prie labiausiai korumpuotų ir susitepusių partijų priskyrė būtent konservatorius. O jų lyderis Andrius Kubilius, savaime suprantama, atsidūrė labiausiai nemėgstamų politikų sąrašo viršūnėje. Po jo eina Valdemaras Tomaševskis ir Arūnas Valinskas.

Jūsų nuomone, kuri iš Lietuvos partijų yra labiausiai korumpuota ir susitepusi?

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai    47,6 proc.
Tautos prisikėlimo partija    20,2 proc.
Socialdemokratų partija    17,4 proc.
Kita    6 proc.
“Tvarka ir teisingumas”    4 proc.
Darbo partija    1,8 proc.
Nežinau    1,4 proc.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija    0,6 proc.
“Fronto” partija    0,4 proc.
Krikščionių partija    0,2 proc.
Liberalų ir centro sąjunga    0,2
Liberalų sąjūdis    0,2

Kurių dabartinio laikmečio politikų jūs labiausiai nemėgstate?

A.Kubiliaus    49,4 proc.
V.Tomaševskio    17 proc.
A.Valinsko    11,8 proc.
G.Kirkilo    7,2 proc.
K.Prunskienės    4,4 proc.
R.Pakso    3,2 proc.
Nežinau    2,2 proc.
V.Mazuronio    1,6 proc.
Kitų    1,8 proc.
V.Uspaskicho    1 proc.
L.Diniaus    0,4 proc.
D.Grybauskaitės    0 proc.
I.Degutienės    0 proc.

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2010 m. rugpjūčio 23–25 d. atlikta 500 didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų apklausa. Cituojant apklausą nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. Rimas Rimas rašo:

  Tai vienas geriausių premjerų. Šios vyriausybės darbai įgauna DESOVIETIZACIJOS formĄ. Belieka pripiešti “ūsus”, nes “pypkės” nėra kaip…

 2. G.G. G.G. rašo:

  gal jūs, Rimai, paaiškintumėte, kokiu būdu tie post-komjaunuoliai ir (nepainioti so post-komunistais:) antraeiliai bet-lojalūs ankstesnės sistemos darbininkai konservatoriai DEsovietizuoja ‘sistemą’?
  Man tai jų politiniai principai ne mažiau nei LDDP-istų primena sovietikus: dėmesys makro-ekonominiams rodikliams, panieka individui (kaip socialinei, kūrybinei neduokdie, ne vien asmeninės naudos siekiančiai būtybei)? Ir galiausiai, bet ne ne svarbiausiai, – palankumas tiems valdininkams, tarnautojams etc., kurie lojalūs partijai (klanui), bet ne turi pažiūras ,politinę viziją ar pan.

 3. Ute Ute rašo:

  geresnio prmejero neturejom

 4. Python Python rašo:

  kokiuose rajonuose vyksta sitos apklausos? :)

 5. visos tos apklausos š*** visos tos apklausos š*** rašo:

  Atsakymas apklausose labai priklauso nuo klausimo formuluotės. Pvz. suformulavus klausimą “ko jums labiausiai gaila?” liepos mėn. atsakymų dauguma būtų “Brazausko”, nors tikriausiai labiau gailėjosi prieš 10 metų mirusios močiutės ar net kokio vaikystės šuniuko. Dabar konservus susiejo su korupcija, nors kai šie prisėdo prie lovio, jame jau nebebuvo srėbalo, o tik didelė skylė. Ir tas kibiras, iš kurio į lovį pilamas srėbalas, taip pat teko kiauras. Dabar tą kibirą pavyko kiek palopyti, bet lovys taip ir liko suskilęs, o prie tų skylių išsirikiavo dar didesnė prašytojų eilė. Suprantama, kad ta eilė nepatenkinta, nes iš skylių po mažai kapsi. Tik kad padirbėti tas skyles lopant niekas nenori. Geriau gaut po mažai ir rėkt, kad per mažai duoda.

 6. vytis vytis rašo:

  kas gali teigiamai vertinti buvusius komumistus ir koloborantus.Man atrodo,kad tokiomis,atsiprasant,apklausomis formuojama nuomoneKrasta nuvare valde brazauskininkai.Nors musu komunistuojanti nemastanti tauta ir vel uz juos gali balsuot

 7. Antanas Antanas rašo:

  Visada kalčiausi būna tie, kurie tuo metu valdžioje. Na, pasitaikė dabar konservatoriams, ir dar tokiu sunkiu – krizės laiku. Nieko, po jų keiksim socdemus.

 8. Vladas Vladas rašo:

  Gaila, kad mieli rinkėjai nesupranta, kad kiekvienas valdžios pakeitimas – dideli ekonominiai nuostoliai šaliai ir kiekvienam.Atkakliai peršami komunistai, nors iš esmės jie ir nuvarė valstybę ir ekonomiką, bet praturtėjo partija ir jie patys.”Veidas” ,manyčiau, išlaikydavo objektyvymą, bet ši apklausą rodo, kad liumpenų padugnės aktyvėja.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...