2010 Liepos 07

Apklausa

Lietuviai nusivylė politika

veidas.lt

2009-aisiais Lietuvoje išaugo apatija ir nusivylimas politika, krito žurnalistikos lygis ir nesiimta ryžtingų žingsnių reformuoti teismų sistemą, tačiau pagerėjo valdžios pastangos kovoti su korupcija, teigia tarptautinė nevyriausybinė organizacija “Freedom House”.

Nors Lietuva vienintelė iš Vidurio ir Rytų Europos regiono truputį pagerino savo pozicijas, tyrimo autoriai pabrėžia, kad šalyje visuomenės apatija ir nusivylimas politika dar pagilėjo.

“Politinės rietenos ir intrigos, netikėtos ad hoc koalicijos ir užtrukusios reformos sumenkino Lietuvos politiką”, – teigia “Freedom House”.

Pasak organizacijos, šiuos neigiamus procesus dar paskatino dramatiška ekonominė recesija ir dėl jos išaugęs nedarbas.

“Freedom House” teigimu, stiprų smūgį dėl išaugusio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir reklamos rinkos smukimo patyrė ir žiniasklaidos sektorius.

“Žurnalistikos kokybė ir toliau blogėjo, o nacionaliniai transliuotojai atsisakė analitinio turinio ir sergėtojo vaidmens”, – teigia “Freedom House”.

Kaip teigiamą aspektą organizacija išskiria internetinės žiniasklaidos augimą.

Anot “Freedom House”, delsimas ir politinės kovos dėl teismų reformos atskleidė tiek vizijos, tiek suinteresuotumo stoką. Be to, organizacijos teigimu, vėl išaugo nerimas dėl galimų žmogaus teisių pažeidimų Lietuvoje.

“2009-ųjų rudenį šalies teismų sistemą ir teisėtvarkos pamatus supurtė kaltinimai dėl vilkinimo tiriant pedofilijos bylą (…). Lietuva sukėlė tarptautinius protestus patvirtinusi įstatymą, kuriuo siekiama informaciją apie homoseksualumą laikyti toliau nuo vaikų”, – teigia “Freedom House”.

Šiose kategorijose Lietuvos pozicijos įvertintos taip pat, kaip ir ankstesniais metais, bet pagerėjo Lietuvos reitingas dėl kovos su korupcija.

“Freedom House” duomenimis, teismui perduota 10 bylų, kuriose aukšto rango savivaldybių pareigūnai kaltinami kyšininkavimu.

“Centro dešiniųjų vyriausybė parodė pasirengimą žengti pirmyn su korupcijos prevencijos iniciatyvomis”, – teigia organizacija.

Tyrimo autoriai atkreipia dėmesį, kad visos valstybės įstaigos įpareigotos skelbti internete informaciją apie viešuosius pirkimus, be to, peržiūrėta verslo patikrinimų sistema.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...