2011 Rugpjūčio 04

Lietuviai ir gruzinai mokysis tausoti gamtinius išteklius

veidas.lt

BFL

Rugpjūčio 1 d. prasidėjo pasaulinei klimato kaitai skirtas dvišalis Lietuvos-Gruzijos jaunimo projektas “Žaliasis kapitalas”. Projektu bus siekiama perduoti Gruzijos jaunimui Lietuvoje ir Europoje sukauptas žinias bei patirtį, kaip kiekvienas asmuo, taip pat ir jaunas žmogus, gali prisidėti prie klimato kaitos procesų stabdymo. Projektas finansuojamas iš LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.

“Klimato kaita — pasaulinio masto problema ir tikėtina, kad šiandieniniai paaugliai patirs stipresnį klimato kaitos poveikį nei mes jaučiame dabar. Būtent jie bus priversti spręsti šį klausimą. Besivystant Gruzijos ekonomikai, augant kasdieniam vartojimui, anksčiau ar vėliau iškils problemos, su kuriomis dabar susiduria Europos valstybės bei Lietuva”, – sako projekto vadovė Dalia Navikienė.

Projekto pradžia skelbiamas nuo rugpjūčio 1 d. ir Lietuvoje, ir Gruzijoje organizuojamas konkursas-žurnalistinis tyrimas “Klimato kaita – kaip Mes galime tai kontroliuoti”, kurio metu konkurso dalyviai pasirinktinai galės parengti interviu (radijo ar TV laidai), TV reportažą, fotoreportažą, straipsnį arba jų ciklą. Konkursu siekiama atkreipti 14-19 m. amžiaus jaunuolių dėmesį į kasdienio vartojimo įpročius, žmonių veiklos įtaką šiltnamio emisiją sukeliančių dujų išmetimui.

Konkurso metu atrinkti du laimėtojai bus pakviesti į projektą vainikuojančią, spalio mėnesį vyksiančią konferenciją Tbilisyje, kurios metu galės išsakyti savo poziciją, gauti vertingos informacijos iš savo bendraamžių bei šios srities ekspertų. Konferencijos metu bus sukurta Lietuvos ir Gruzijos aktyvaus jaunimo bendradarbiavimo platforma, kuri toliau plėtos šio projekto idėjų įgyvendinimą Gruzijoje ir Lietuvoje, stengsis atkreipti ne tik savo bendraamžių, bet ir visos visuomenės dėmesį į klimato kaitos problemas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...