2014 Gegužės 06

Lietuviai interneto greičiu skųstis negali

veidas.lt

Gegužės 6 d., praėjus 1 mėnesiui po lietuviško startuolio sukurtos programėlės “Rotten WiFi” paleidimo, dalinamės sukaupta informacija, kur ir koks yra geriausias interneto ryšys visame pasaulyje.

Kol kas iOS platformai skirta programėlė leidžia įvertinti bevielio ir 3G ryšio techninį greitį viešosiose erdvėse bei suteikia galimybę vartotojams išreikšti savo (ne)pasitenkimo lygį bei nuomonę apie gaunamą paslaugą, taip pat matyti jau įvertintas vietas.

Pirmajį geriausių bevielio interneto ryšio matavimų dvidešimtuką besąlygiškai užėmė Lietuvos viešos ir privačios erdvės, parodančios, kad Lietuva pagal interneto greitį ir kokybę yra pavyzdys visam pasauliui.

Programėlės “Rotten WiFi” didžiausias išmatuotas parsisiuntimo (download) greitis privačioje erdvėje, siekęs 83,4 Mbps, buvo užfiksuotas Kaune, o išsiuntimo (upload) greičio rekordas – 82,9 Mbps, nustatytas Vilniuje. Programėlės naudotojai parsisiuntimo greitį įvertinimo 9 balais iš 10, kas parodo, kad vartotojai tikisi ir norėtų dar spartesnio interneto ryšio ir dar nėra 100 proc. patenkinti.

Viešosiose erdvėse interneto greitis Lietuvoje visa galva lenkė kitas pasaulio šalis. Greičiausias WiFi buvo užregistruotas Startup Hihgway inkubatoriuje Vilniuje, kur atsisiuntimo greitis siekė 72,6 Mbps, o išsiuntimo – 69,5 Mbps. Nedaug atsiliko VDU Centriniai rūmai Kaune, su 63,3 Mbps atsisiuntimo greičiu. Antroje vietoje pagal išsiuntimo spartą liko verslo centras “Alfa” Vilniuje – 68,7 Mbps. Šių vietų bevielio ryšio kokybę testavę vartotojais įvertino jas atitinkamai 9 ir 8  balais iš 10, naudojant KPR – Klientų pasitenkinimo rodiklio (eng. NPS – Net Promoter Score) metodą.

Per visą laikotarpį bevielio interneto ryšys ištestuotas ir 6 Lietuvos viešbučiuose.
Didžiausias WiFi greitis buvo užfiksuotas “Novotel Vilnius Centre” – 14,1 Mbps atsisiuntimo greitis ir 21,1 Mbps išsiuntimo greitis, o interneto vartotojai šį viešbutį įvertino 7 balais iš 10.

Su “Rotten WiFi” programėle jau išmatuota apie 60 000 vietų 127 pasaulio šalyse. Daugiausiai vartotojų yra JAV – 12 proc., nedaug atsilieka Filipinai – apie 10 proc., bei Lietuva su 8,5 proc. naudotojų.

Rotten WiFi Android versija ir tinklapis startuos 2014 m. gegužės pabaigoje.

Rotten WiFi programėlę galima atsisiųsti čia. (https://itunes.apple.com/lt/app/rotten-wifi/id848931103?mt=8.)

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...