2011 Gegužės 11

Lietuviai domisi nekilnojamuoju turtu užsienyje

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo aruodas.lt apklausa rodo, kad butą arba namą užsienyje, turėdami galimybių, norėtų pirkti net 65 proc. respondentų. Nekilnojamojo turto užsienyje paklausą rodo ir vis didėjantis skelbimų srautas.

Pavyzdžiui, aptariamame portale šiuo metu siūloma 112 užsienyje esančių objektų, nors prieš metus tokių pasitaikydavo vos keliolika. Kituose nekilnojamojo turto portaluose skelbimų irgi daugėja.

Kaip paaiškėjo, populiariausi – užsienio kurortai, kuriuose lietuviai perka antrąjį būstą, skirtą poilsiui ir atostogoms. Labiausiai domimasi butais ir namais Turkijoje (tai sudaro apie trečdalį visų Lietuvoje publikuojamų skelbimų), taip pat Egipte, Kipre, Juodkalnijoje. Šiemet kur kas daugiau nei prieš metus ar dvejus skelbimų, kuriuose siūloma įsigyti nekilnojamojo turto Ispanijoje. Na, o prasidėjus krizei Graikijoje sumažėjusios nekilnojamojo turto kainos lietuvius gundo jau ir šioje šalyje.

Pavyzdžiui, nekilnojamuoju turtu užsienio kurortuose prekiaujančios bendrovės “Burbonas” atstovai teigia, kad šiuo metu Graikijos kurortinėse vietose būstą galima įsigyti po 2 tūkst. Lt už kv. metrą, Turkijoje kainos svyruoja apie 2,5 tūkst., Egipte – apie 1,5 Lt/m2. Pavyzdžiui, 85 kv. m butą su baldais, terasa ir vaizdu į jūrą Egipto Hurgados kurorte viename Lietuvos portale siūloma įsigyti už 43,8 tūkst. eurų (apie 150 tūkst. Lt).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...