2011 Birželio 21

Lietuvai toliau brangsta gamtinės dujos

veidas.lt

BFL

Gamtinės dujos iki naujo šildymo sezono pradžios gali pabrangti 30 procentų. Lietuvos šilumos tiekimo įmonės už gamtines dujas gegužės mėnesį mokėjo 1598 Lt/tne su transportavimo mokesčiu. Balandį dujų kaina buvo 116 litų mažesnė ir siekė 1482 Lt/tne.

Pasak Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidento Vytauto Stasiūno, tai dar vienas rimtas signalas, kad Lietuvos laukia brangiausias ir sudėtingiausias šildymo sezonas.

Jo teigimu, pastaruosius 7 metus šilumos energijos kaina Lietuvoje augo išimtinai dėl gamtinių dujų brangimo, kitos šilumos tiekimo sąnaudos nebrango.

“Jeigu šiandien už savo buto šildymą mokate 600 litų, net 500 litų iš šios sumos iškeliauja į Maskvą už importuojamas gamtines dujas”, – sakė V. Stasiūnas.

LŠTA duomenimis, nuo 2005 metų, kai gamtinių dujų kainos metinis vidurkis sudarė 439 Lt/tne, iki šios dienos dujos pabrango 3,6 karto – iki 1598 Lt/tne. Šiuo metu kompanija “Gazprom” dujas Lietuvai parduoda brangiausiai iš visų ES valstybių.

Anot V. Stasiūno, kritinės situacijos akivaizdoje būtina dėti visas pastangas, kad šilumos ūkis būtų perorientuotas nuo brangių gamtinių dujų prie biokuro. Vietinio kuro kaina sudaro 700 Lt/tne ir išlieka panaši jau ne vienus metus. Lietuvos šilumos kainų statistika rodo, kad šiluma pigiausia tuose miestuose, kuriuose plačiai naudojamas biokuras.

Jo teigimu, kitas svarbus žingsnis, kuris leistų mažinti gyventojų išlaidas šildymo paslaugoms – visuotinė pasenusių daugiabučių namų renovacija. “Kiaurų namų apšiltinimas yra svarbiausias veiksmas norint užkirsti kelią betiksliam šilumos švaistymui, o tuo pačiu – taupyti šildymui skiriamas lėšas”, – teigė V. Stasiūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...