2010 Spalio 20

Dujų kaina

Kauniečiams šiluma turėtų pigti

veidas.lt

Pasaulio valiutų biržose krentantis JAV dolerio kursas euro atžvilgiu mažina gamtinių dujų kainas, tad jau nuo lapkričio 1 d. pigs Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) gaminama šiluma. Kaina mažinama beveik 6 proc. – iki 14,08 cento už kilovatvalandę.

“Gamtinių dujų kainos yra svarbiausias veiksnys, lemiantis šilumos gamybos kainą. Kadangi dujų kainų skaičiavimo formulė susieta ir su JAV dolerio kurso pokyčiais, pingantis doleris įtakoja ir Kaune gaminamą šilumos kainą. Tai ypač aktualu vartotojams prasidėjus šildymo sezonui”, — sakė KTE generalinis direktorius Antanas Pranculis.

Šilumos gamybos kaina kogeneracinėse elektrinėse taip pat priklauso ir nuo elektros energijos supirkimo tvarkos. Jei valstybės institucijos nustatytų nepalankias elektros energijos supirkimo kainas, mažėtų galimybės atpiginti šilumą.

Galutinę šilumos kainą vartotojams nustato Kauno miesto savivaldybės kontroliuojama “Kauno energija”. Ji tiekia šilumą Kauno vartotojams.

Remiantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, šiuo metu Kauno vartotojai moka už šilumą mažiau negu šešiolikos Lietuvos miestų (Alytaus, Marijampolės, Telšių ir kt.) gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...