2011 Birželio 04

Lietuvai skelbiamas psichologinis branduolinis karas

veidas.lt

BFL

Lietuvos Sąjūdžio garbės pirmininko, Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio teigimu, Lietuvai, statant atomines elektrines Kaliningrade ir Baltarusijoje, yra skelbiamas psichologinis branduolinis karas.

“Dabar prieš Lietuvą skelbiamas psichologinis branduolinis karas. Štai turėsime savo sienose dvi branduolines jėgaines, apie kurias yra kabinami makaronai, kad tai nauja sistema, ne tokia kaip Černobylio, ji bus labai saugi. Bet ar ji bus labai saugi, mes pamatysime po to, kai arba liksime gyvi, arba neliksime. Tada nebus kam konstatuoti, matote, jie sakė netiesą”, – savo kalboje Sąjūdžio suvažiavime sakė V.Landsbergis.

Pasak europarlamentaro, tai suplanuoti Rusijos veiksmai, norint padaryti įtaką Lietuvos valstybingumui.

“Skelbiamas tas branduolinis psichologinis karas, kurio pirmas tikslas yra nepagaminti energijos Karaliaučiaus kraštui, kurios jam tiek nereikia, arba Baltarusijai, kuri gali pasigaminti toliau (…), bet šeimininkas iš Maskvos įsakė statyti ant Lietuvos sienos, kad jei kas nors atsitiks, papildomai bus išspręstas ir keršto ar būsimos kolonizacijos klausimas – vienu šūviu du zuikiai, arba sukuriant nepasitikėjimo, netikrumo, baimės atmosferą, kad žmonės jaustų, kad gyvena vulkano papėdėje ir trauktusi nuo tų sienų kur nors toliau”, – kalbėjo Sąjūdžio garbės pirmininkas.

Kalbėdamas apie Rusiją, V.Landsbergis minėjo ir “Nord Stream” projektą, ir dujotiekio galimą neigiamą įtaką Baltijos jūrai.

“Lietuvą reikia išsaugoti ginant nuo jos kaimynių, ar vienos pagrindinio kaimyno, kuris nenori, kad būtų Lietuva, kaip ir istoriškai nenorėjo nuo caro Ivano laikų”, – sakė jis.

“Dabar džiaugsmingai skelbiama, kad vamzdis baigiamas tiesti ir jo padaryta žala yra nedidelė, bet skelbia tas, kas suinteresuotas propaganda. Taip pat, kaip ir tada, kai Europos Parlamento reikalavimas būtų nepriklausomas tyrimas apie poveikį aplinkai nebuvo padarytas”, – sakė Sąjūdžio garbės pirmininkas.

Pasak jo, nuo šių grėsmių ir turėtų saugoti Sąjūdis.

V.Landsbergis savo kalboje minėjo ir 2006 metais mįslingomis aplinkybėmis žuvusį Vytautą Pociūną, prie kurio mirties aplinkybių tyrimo esą itin prasidėjo Sąjūdis.

“Sąjūdis ėmėsi iniciatyvos, Sąjūdis sudarė visuomeninę komisiją, vadovaujamą Kazimiero Motiekos, (…). Tai buvo svarbi Sąjūdžio veikla, nes kviečiant net nekviestus liudininkus, išgirstant ir kaupiant faktus, kurių nereikėjo tuometiniems oficialiems tyrėjams, skandinantiems ir žlugdantiems teisybę. Sąjūdis neleido numarinti tos bylos ir galų gale jos kaltinimas buvo perkvalifikuotas – nuo nelaimingo atsitikimo iki įtariamos žmogžudystės”, – sakė europarlamentaras.

Lietuvos Sąjūdis yra visuomeninė ne pelno siekianti organizacija, asmeninės ir pilietinės iniciatyvos pagrindu siekianti tvirtinti nepriklausomą demokratinę teisinę Lietuvos valstybę, garantuojančią žmogaus ir piliečio teises bei laisves, siekianti prisidėti prie atviros pilietinės tautinės visuomenės ugdymo.

Sąjūdis stengiasi tęsti Lietuvą į nepriklausomybę atvedusio Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio siekius ir tikslus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Ukrainoje,Černobilio zonoje”,t.y. Pripetėje,žmogus negalės gyventi apie 500metų,nes toks yra radioaktyvaus cezio skilimo pusperiodis.Pripetė yra padengta tomis cezio dulkėmis.Ačiū rusams..Pripetės teritorija yra didesnė nei Lietuvos..Viena dulkelė užmušą žmogų per vienerius metus.Černobilio aukų jau yra apie 300 tūkstančių.Protingi palaiko V.Landsbergį,kremliaus chalujai,penktoji kolona,prieš Lietuvą,prieš Sąjūdį.

 2. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  INFORMACIJA:Prieš Lietuvą, prieš Landsbergį nusistatę vargšai, nesugebantys mąstyti sovietžmogiai nekalti, per 50 metų juos sukomplektavo okupacinė propoganda, juodos sovietinės pasakos, tėvų alkoholizmas, tėvų vagystės, bliadstvo-visa tai būdinga bukapročiui sovietžmogiui, kuris viskuo kaltina arba Landsbergį, arba Kubilių..O iš tikro kalta nuožmi rusiška okupacija.

 3. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  INFORMACIJA: Tarptautinė teisė įpareigoja ,statant pasienyje pavojingus objektus, gauti kaimyninės valstybės leidimą , sutikimą. Priešingas elgesys yra noras ateityje pažeisti gretimos valstybės infrastruktūrą arba veikimas iš jėgos pozicijų , t.y. iš esmės karo paskelbimas. Paranojinės Rusijos ir Baltarusijos tandemas branduolinėmis” replėmis” apjuosia mažytę Lietuvą, toks elgesys parodo šių šalių bendradarbiavimą paminant GYVYBIŠKAI SVARBIUS Lietuvai dalykus .Būtina rengti prie ambasadų protestus, nutraukti diplomatinius santykius, vertinti atomines statybas kaip KARO PASKELBIMĄ LIETUVAI..Matomai Prezidentė nesuvokia, kad į istoriją įeis kaip branduolinio siaubo prezidentė, “batkos” bendrininkė ,laiku nesugebėjusi išsakyti griežtą Lietuvos VETO.

 4. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Kai Lietuvoje pradėta čirškėti apie atominės statybą (aktyviausia buvo “Šatrija”, Rusijos kunigaikštė),buvo akivaizdu, kad tai naudinga Rusijos atomininkams, kurie gaus greičiau finansavimą atominės statybai Karaliaučiaus srityje…Tarptautinės teisės normos, kurių Lietuvos pusė nesuvokė, numato pavojingų tautos genofondui objektų statybą derinti tarptautinių derybų pagrindu, t.y. būtina gauti kaimyninės valstybės sutikimą…Šiuo metu Baltarusija spjauna i Lietuvos interesus, nederina savo projektų, atkakliai siekia sukurti Lietuvos pašonėje dar viena prievartinės emigracijos iš Lietuvos priežastį…Lietuvos gyventojai yra demoralizuoti, abejingai stebi kaip Rusija ir Baltarusija branduolinėmis replėmis apjuosia Lietuvą…Būtina kasdien organizuoti protesto eitynes prie Rusijos ir Baltarusijos ambasadų, reikalaujant sustabdyti mirtiną pavojų Lietuvių tautai sukeliančių atominių elektrinių statybas. Siūlyti nutraukti diplomatinius santykius, vertinti tokias statybas kaip KARO PASKELBIMĄ LIETUVAI.

 5. emigrantas emigrantas rašo:

  baikit jus tuos nusisnekejimus ir gresmiu paieskas , vienas Lietuva sumurgde i bala , kitas tuo dziaugiasi , jus dar kara Rusijai paskelbkit …


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...