2010 Balandžio 14

Vytautas Landsbergis

“Reprodukcijos” terminologija kalbant apie žmonių santykius netinkama

veidas.lt

“Reprodukcijos” terminologija kalbant apie žmonių santykius yra netinkama ir neturėtų būti vartojama, sako Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis.

Tokią nuomonę politikas išsakė Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos Užsienio reikalų darbo grupės posėdyje, teigiama trečiadienį išplatintame partijos atstovų pranešime spaudai.

Svarstant ES strategiją Lotynų Amerikai posėdyje dalyvavusių europarlamentarų nuomonės išsiskyrė dėl paragrafo, kuriame kalbama apie investicijas į “reprodukcinę sveikatą” ir “šeimos planavimo metodų prieinamumą”. Anot V.Landsbergio, po tokiomis bendromis formulėmis paprastai slepiamas palankus požiūris į abortus.

Europarlamentaras V.Landsbergis pažymėjo, kad jis šiais klausimais visada laikosi ir siūlo laikytis nuostatos, kad “reprodukcijos” terminologija yra netinkama ir neturėtų būti vartojama, “kadangi kalbame apie žmonių santykius ir jų visuomenę, ne apie orvelišką “gyvulių fermą”".

V.Landsbergis taip pat pabrėžė, kad kai praktikuojami dirbtiniai abortai, rūpestis tik fizine moterų sveikata yra nepakankamas. Europarlamentaro įsitikinimu, “reikia rūpintis ir psichine moterų bei vyrų būsena, taip pat ir visuomenės, jeigu ji žiaurėja ir darosi vis abejingesnė žmogiškosios gyvybės naikinimui”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...