2011 Gegužės 19

Lietuvai prognozuojamas didžiausias augimas ES

veidas.lt

BFL

Lietuvos ekonomikos augimo prognozės Europos Sąjungoje (ES) atrodo geriausiai – Lietuvai prognozuojamas didžiausiais augimas bendrijoje, ketvirtadienį pareiškė Lietuvoje viešintis Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu.

Pasak eurokomisaro, ES ekonomika atsigauna. Europos Komisija prognozuoja 1,75 proc. ES ekonomikos augimą šiais metais ir 2 proc. kitais. Pažymėtina, kad Lietuvoje ekonomikos augimo prognozėse atrodo geriausiai ir jai numatomas didžiausias augimas ES šiais ir kitais metais.

“Taigi galima konstatuoti, kad turbūt pagrindiniai krizės sunkumai yra įveikti ir Lietuva žengia į naują ekonominio augimo stadiją”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vilniuje kalbėjo A. Šemeta.

Tiesa, deficito problema išlieka. Europos Komisija prognozuoja, kad kitais metais, jeigu nebus imtasi papildomų priemonių, Lietuvos viešųjų finansų deficitas bus gana didelis – 4,8 proc., nors Finansų ministerija viliasi tik 2,8 proc. deficito.

Norint pasiekti 2,8 proc. rodiklį, reikia imtis tam tikrų priemonių, tačiau A. Šemeta jų nedetalizavo, nors leido suprasti, jog būtų galima apmokestinti nekilnojamąjį turtą, svarstyti automobilių apmokestinimo alternatyvas. Rezervų eurokomisaras mato ir šešėlinėje ekonomikoje. Teigiamai vertinamos socialinės apsaugos sistemos reformos, tačiau jos rezultatus duos ne iš karto.

Anot A. Šemetos, kaip rodo ES praktika, dalis priemonių taikoma išlaidų dalyje, o dalis pajamų dalyje.

“Tai demonstruoja, kad būtina imtis tolesnių konsolidavimo veiksmų ir neapsiriboti, negalvoti, kad ekonomikos augimas leis išspręsti fiskalinio deficito problemas. (…) Reikėtų ieškoti priemonių, kurios rezultatus duotų jau kitąmet ir leistų Lietuvai toliau mažinti deficitą. Svarbu pabrėžti, kad pats deficito mažinimas tikrai nėra savitikslis dalykas ir jis reikalingas ne tam, kad Lietuva atitiktų Mastrichto kriterijus, bet tiesiog tai būtina, kad Lietuva išlaikytų finansinį tvarumą, nebeaugtų valstybės skola”, – sakė Europos Komisijos narys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...