2011 Gegužės 04

Ekonomikos augimą pajus dar ne visi gyventojai

veidas.lt

BFL

Ekonomikos augimą artimiausiu metu pajus nebent dirbantieji įmonėse, kurios eksportuoja į užsienį, tuo tarpu į vidaus rinką orientuotam smulkiajam ir vidutiniam verslui sunkūs laikai nepraėjo, įsitikinusi Seimo vicepirmininkė iš opozicinės Darbo partijos Virginija Baltraitienė.

“Ir šnekėti, ir būti tokioje euforijoje, kad pas mus viskas gerėja, yra nesąžininga ir nedora prieš žmones, nors, statistinius skaičius žiūrint, augimas, lyginant su pačiais blogiausiais metais, yra”, – sakė V. Baltraitienė trečiadienį interviu “Žinių radijui”.

Pasak Seimo vicepirmininkės, kad žmonės pajustų gerėjimą, reikia, kad ekonomikos augimas grįžtų į prieškrizinį 2008 metų lygį, o kol kas statistinį gerėjimą realybėje “suvalgo” kylančios kainos.

“Nors tas augimas gali pasidaryti žymiai didesnis, žiūrint procentą, bet kyla kainos visų produktų, ir tų, kurie yra labiausiai reikalingi, ir visų paslaugų, o atlyginimai taip nekyla”, – sakė V. Baltraitienė.

ELTA primena, kad praėjusį ketvirtadienį Statistikos departamentas paskelbė apie 6,9 proc. pirmąjį ketvirtį šoktelėjusį bendrąjį vidaus produktą. Šis augimas buvo didesnis, nei prognozavo kai kurie Lietuvos ekonomistai ir gerokai viršijo “Bloomberg” naujienų agentūros skelbtą ekonomistų vidurkį (5,1 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...