2011 Kovo 03

Politika

Lietuvai pavyks pasiekti tikslus dėl euro, sako Eurogrupės vadovas J.C.Junckeras

veidas.lt

Lietuva turėtų pasiekti išsikeltus tikslus dėl euro įvedimo 2014 metais, ketvirtadienį Vilniuje pareiškė Eurogrupei vadovaujantis Liuksemburgo ministras pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeras (Žanas Klodas Junkeras).

“Esu įsitikinęs, kad Lietuvai pavyks įgyvendinti tikslus, kuriuos Lietuva sau išsikėlė”, – per spaudos konferenciją sakė J.C.Junckeras.

Jis pabrėžė, kad sprendimas bus priimtas įvertinus, ar Lietuva atitinka kriterijus, bet pridūrė, kad šalis eina teisingu keliu. J.C.Junckero įsitikinimu, skolos krizė euro zonoje neturėtų pakeisti Lietuvos siekio turėti bendrą Europos valiutą.

Lietuvos Vyriausybė yra iškėlusi tikslą eurą įsivesti 2014 metais. Šią datą per bendrą spaudos konferenciją ketvirtadienį pakartojo premjeras Andrius Kubilius.

“Per pastaruosius dvejus metus turėjome įveikti didelius iššūkius, kad matytume labai aiškią perspektyvą 2012 metais turėti biudžeto deficitą mažesnį negu 3 procentai, kad 2014 metais galėtume prisidėti prie euro zonos”, – kalbėjo Lietuvos premjeras.

Ekspertai sako, kad Lietuva turės labai pasistengti, jog atitiktų vadinamuosius Mastrichto kriterijus eurui įvesti dėl biudžeto deficito ir infliacijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...