- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lietuvai pavyks pasiekti tikslus dėl euro, sako Eurogrupės vadovas J.C.Junckeras

Autorius: veidas.lt | 2011 03 03 @ 14:00 | Aktualijos | No Comments

Lietuva turėtų pasiekti išsikeltus tikslus dėl euro įvedimo 2014 metais, ketvirtadienį Vilniuje pareiškė Eurogrupei vadovaujantis Liuksemburgo ministras pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeras (Žanas Klodas Junkeras).

“Esu įsitikinęs, kad Lietuvai pavyks įgyvendinti tikslus, kuriuos Lietuva sau išsikėlė”, – per spaudos konferenciją sakė J.C.Junckeras.

Jis pabrėžė, kad sprendimas bus priimtas įvertinus, ar Lietuva atitinka kriterijus, bet pridūrė, kad šalis eina teisingu keliu. J.C.Junckero įsitikinimu, skolos krizė euro zonoje neturėtų pakeisti Lietuvos siekio turėti bendrą Europos valiutą.

Lietuvos Vyriausybė yra iškėlusi tikslą eurą įsivesti 2014 metais. Šią datą per bendrą spaudos konferenciją ketvirtadienį pakartojo premjeras Andrius Kubilius.

“Per pastaruosius dvejus metus turėjome įveikti didelius iššūkius, kad matytume labai aiškią perspektyvą 2012 metais turėti biudžeto deficitą mažesnį negu 3 procentai, kad 2014 metais galėtume prisidėti prie euro zonos”, – kalbėjo Lietuvos premjeras.

Ekspertai sako, kad Lietuva turės labai pasistengti, jog atitiktų vadinamuosius Mastrichto kriterijus eurui įvesti dėl biudžeto deficito ir infliacijos.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lietuvai-pavyks-pasiekti-tikslus-del-euro-sako-eurogrupes-vadovas-j-c-junckeras

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.