2011 Sausio 31

Europos Sąjunga

ES pritarė sankcijoms 158 Baltarusijos pareigūnams

veidas.lt

Europos Sąjunga pranešė užšaldanti banko sąskaitas ir uždraudžianti išduoti vizas 158 aukšto rango Baltarusijos pareigūnams.

ES užsienio reikalų ministrų taryba Briuselyje pirmadienį priėmė sprendimą uždrausti įvažiuoti į Europos Sąjungą (ES) 158 Baltarusijos pareigūnams, tarp kurių yra ir prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Taip pat bus įšaldyti ES esantys jų aktyvai, jeigu tokie bus surasti.

Sąraše nėra Baltarusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Martynovo ir pirmojo vicepremjero Vladimiro Semaškos pavardžių. Tokiu būdu Briuselis nori išsaugoti oficialius diplomatinius kontaktus su Minsku ir pabandyti tęsti dialogą.

Sąraše, kuris pateko į žurnalistų rankas, yra ir du A.Lukašenkos sūnūs – Viktoras ir Dmitrijus, taip pat gynybos ministras Jurijus Žadobinas, Baltarusijos saugumo komiteto vadovas Vadimas Zaicevas ir kiti šios šalies vadovai.

Sprendimas dėl sankcijų iš esmės buvo priimtas sausio pradžioje, bet jo nenorėta skelbti, nes laukta, kad Minskas paleis sulaikytus opozicijos lyderius. Tačiau A.Lukašenka tik pagrasino atsakomaisiais veiksmais Europos Sąjungai.

Ekonominių sankcijų Baltarusijai Europos Sąjunga nutarė neskelbti. Nepalaikytas ir Švedijos bei Lenkijos siūlymas įšaldyti bendradarbiavimą su Baltarusija. Tokiam sprendimui reikalingas visų 27 ES šalių pritarimas.

Diplomatinis šaltinis Europos Sąjungoje agentūrai “Interfax” sakė, kad sankcijos taikomos valdininkams, kuriuos ES laiko susijusiais su fundamentalių teisių Baltarusijoje pažeidimais, opozicionierių ir pilietinės visuomenės aktyvistų persekiojimu, protestuojant prieš opozicijos lyderių suėmimą ir opozicijos demonstracijos po rinkimų gruodžio 19 dieną išvaikymą smurtu.

Jis pažymėjo, kad Tarybos sprendimas yra pasvertas, kad nuo sankcijų nenukentėtų Baltarusijos žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...