2011 Kovo 17

Energetika

A.Sekmokas: Lietuvos energetikos strategiją gali koreguoti krizė Japonijoje

veidas.lt

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas siūlo Seimui neskubėti tvirtinti naujos Energetikos strategijos, nes ją gali tekti koreguoti dėl branduolinės krizės Japonijoje.

“Atidžiai stebime įvykius Japonijoje, ir manau, kad nereikėtų skubėti su Energetikos strategija, nes galimas daiktas, ją gali tekti į nešti naujų nuostatų, atsižvelgiant į Japonijos įvykius”, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė A. Sekmokas.

Nacionalinei energetinės nepriklausomybės strategijai Vyriausybė pritarė 2010 metų spalio pradžioje ir ją pateikė tvirtinti Seimui.

Lietuva pagal šią strategiją energetiškai nepriklausoma turėtų tapti iki 2020-ųjų metų.

Strategijoje, kuria numatoma pasiekti energetinį efektyvumą ir darnų vystymąsi, numatoma prisijungti prie europinių elektros tinklų, statyti atominę elektrinę, pereiti prie atsinaujinančių energijos šaltinių, didinti konkurencingumą ir liberalizuoti šilumos tiekimą, statyti suskytintų gamtinių dujų terminalą, dujų saugyklas, dujų jungtis su Lenkija, užsiimti skalūninių dujų paieška, užtikrinti alternatyvų naftos tiekimą bei didinti energetinį efektyvumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...