2010 Spalio 20

Tyrimas

Lietuva spaudos laisvės indekse smuktelėjo žemyn

veidas.lt

Lietuva pagal spaudos laisvę pasaulyje šiemet, kartu su Danija ir Japonija, dalijasi 11-13 vietomis tarp 178 valstybių, teigiama trečiadienį tarptautinės žurnalistų organizacijos “Reporteriai be sienų” (Reporters sans frontieres) paskelbtame tyrime.

2009 metais Lietuva tarp 175 valstybių buvo 10-a.

Laisviausia spauda, RSF tyrėjų nuomone, yra Suomijoje, Islandijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje – visos šios valstybės įvertintos 0 balų, atspindinčiu mažiausius spaudos laisvės suvaržymus.

Spaudos laisvė Lietuvoje šiemet įvertinta 2,5 balo, tuo tarpu 2009 metais šis vertinimas buvo 2,25 balo.

Tarp trijų Baltijos valstybių šiemet geriausiai įvertinta Estija: 2 balai ir 9-a vieta. 2009-aisiais Estija su 0,5 balo pagal spaudos laisvę pasaulyje užėmė 6-ąją vietą.

Latvijos vertinimas šiemet pablogėjo nuo 3 balų iki 8,5, šiemet Latvija dalijasi 30-31 vietą, kartu su Trinidadu ir Tobagu. Pernai Latvija, su Austrija ir Naująja Zelandija, dalijosi 13-15 vietomis.

Paskutiniąsias tris spaudos laisvės indekso vietas jau kelintus metus iš eilės dalijasi Turkmėnistanas, Šiaurės Korėja ir Eritrėja.

Spaudos laisvės indeksą RSF naudodami klausimyną, kuriame įvertinami 43 spaudos laisvės kriterijai. Pirmą kartą spaudos laisvės indeksą ši organizacija paskelbė 2002 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...