2011 Sausio 03

Europos Sąjunga

Lietuva pernai nepanaudojo trečdalio ES paramos

veidas.lt

2010 metais Europos Sąjungos (ES) lėšomis remiami projektai galėjo suteikti postūmį Lietuvos ūkio augimui – didinti įmonėms užsakymus, gaivinti vidaus vartojimą, mažinti nedarbą, tačiau nepavyko panaudoti trečdalio metams atrėžtos ES paramos.

“Lietuvos žinios” rašo, kad ją dalyti vėluojama.

Iš 2010-aisiais planuotos panaudoti 5,3 mlrd. litų ES paramos, Finansų ministerijos gruodžio 27 dienos duomenimis, projektų vykdytojams ir rangovams buvo išmokėta daugiau kaip 3,3 mlrd. litų ES ir bendrojo finansavimo lėšų.

Tiesa, prieš Naujuosius, remiantis ankstesnių metų patirtimi, buvo tikimasi, kad paskutinę metų savaitę išmokėjimai gerokai padidės ir galbūt sieks apie 200 mln. litų.

“Tokiu atveju iš viso per 2010 metus būtų išmokėta 3,5 mlrd. litų ES ir valstybės biudžeto lėšų, o tai 1,2 karto daugiau nei 2009-aisiais”, – nurodė Finansų ministerijos Veiksmų programų valdymo departamento Veiksmų programų viešinimo skyriaus vedėja Akvilė Zirgulevičiūtė.

Jei šie lūkesčiai išsipildytų, 2010-ųjų planas būtų įvykdytas 66 proc. Tada 1,8 mlrd. litų iš 2010-aisiais planuotų panaudoti ES lėšų šalies ekonomiką gaivintų 2011 metais.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė rugsėjį prognozavo, kad per metus Lietuvai pavyks panaudoti apie 4 mlrd. litų ES paramos, tačiau to ji nevadino “blogu rezultatu”. Paramos panaudojimas strigo, nes, anot ministrės, dabartinė Vyriausybė iš pirmtakės neva paveldėjo “iš esmės tuščią projektų lentyną”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...