2010 Spalio 20

Dalia Grybauskaitė

Lietuva pasirengusi padėti Baltarusijai Europoje

veidas.lt

Lietuva yra pasirengusi padėti Baltarusijai ginti jos interesus Europoje tiek, kiek pati Baltarusija to norės, sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiadienį Minske susitikusi su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka.

“Norime padėti Baltarusijai būti atviresnei ir labiau priimtai Europoje. Lietuva yra suinteresuota padėti ginti Baltarusijos interesus tiek, kiek pati Baltarusija to norės”, – susitikimo pradžioje sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad kitąmet Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkausianti Lietuva nori padėti Baltarusijai ir “būti šalia” jos per gruodį vyksiančius prezidento rinkimus.

A.Lukašenka kalbėdamas žurnalistų akivaizdoje teigė, kad iki šiol neišnaudojamos Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programos galimybės. Jis teigė, kad ši programa yra “įšalusios būsenos”.

Baltarusijos vadovas taip pat pabrėžė trečiadienį planuojamo pasirašyti susitarimo dėl paprastesnio sienos kirtimo pasienio gyventojams svarbą.

“Yra geras pagrindas dvišaliams santykiams aptarti”, – Lietuvos prezidentei sakė A.Lukašenka.

Po prezidentų susitikimo dar turėtų įvykti spaudos konferencija.

Prezidentės atstovai trečiadienio vizitą pristatė pirmiausia kaip pirmininkavimui ESBO besirengiančios Lietuvos vadovės ketinimą atkreipti dėmesį į demokratinių ir skaidrių rinkimų būtinybę, nors susitikime dėmesio bus skirta ir aktualiems dvišaliams klausimams.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks gruodžio mėnesį. Neabejojama, kad juose nesunkią pergalę iškovos dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

D.Grybauskaitės viešnagė Minske yra pirmasis Lietuvos valstybės vadovo vizitas į Baltarusiją. Jis vyksta Minskui ne itin ramiu metu, kai Vakaruose anksčiau paskutiniu Europos diktatoriumi vadintas A.Lukašenka ėmė pyktis su tradicine sąjungininke Maskva, kurią su Minsku sieja glaudūs ekonominiai ir kariniai ryšiai.

Vizito metu prezidentė su Baltarusijos vadovu ketina aptarti ir bendradarbiavimą energetikos srityje, įskaitant problemas dėl ukrainietiškos elektros importo į Lietuvą per Baltarusiją.

Vizito metu Lietuvos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrai ketina pasirašyti sutartį, kuri leistų paprasčiau kirsti sieną pasienio gyventojams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...