2010 Spalio 18

Vizitas

D. Grybauskaitė vyks į Baltarusiją

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vyks vizito į Baltarusiją, kur su šios šalies prezidentu Aleksandru Lukašenka ketina aparti būsimus prezidento rinkimus, BNS patvirtino prezidentės patarėjas Darius Semaška.

Vizito metu taip pat bus pasirašytas dvišalis susitarimas dėl supaprastinto sienos kirtimo pasienio gyventojams.

Anot D.Semaškos, prezidentė vyks kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) trio narė. Lietuva šiai organizacijai pirmininkaus kitąmet.

“Lietuvai labai svarbu, kad rinkimai vyktų sklandžiai ir atitiktų ESBO numatytus standartus. Apie tai bus kalbama su Baltarusijos vadovu”, – BNS sakė patarėjas D.Semaška.

Vizito metu prezidentę delegacijoje lydintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis planuoja pasirašyti Lietuvos ir Baltarusijos pasienio judėjimo susitarimą, kuris sudarys sąlygas abiejų šalių piliečiams, gyvenantiems 50 kilometrų zonoje abipus sienos, lengviau keliauti.

Su Baltarusijos vadovu prezidentė taip pat aptars Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą energetikos srityje, informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Baltarusijos prezidento interneto svetainėje skelbiama, kad susitikime bus aptariama prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo plėtra.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyks gruodžio mėnesį. Neabejojama, kad juose nesunkią pergalę iškovos dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka. Vakaruose dėl nedemokratinio valdymo kritikuojamas A.Lukašenka pastaruoju metu daug konfliktuoja su Rusijos vadovais. Jis Lietuvoje lankėsi pernai rugsėjo mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...