2011 Birželio 30

Lietuva nustato aukštus standartus

veidas.lt

 

"Scanpix" nuotr.
Į Lietuvą atvykusi Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) ketvirtadienį pagyrė Lietuvą, kad daug moterų aukštuose valstybės vadovų postuose turinti Lietuva nustato aukštus standartus kitoms valstybėms.

“Tik pažiūrėkite į Lietuvą šiandien – ji ne tik labai sėkmingai pirmininkavo Demokratijų bendrijai, bet nustato aukštus standartus mums visiems: moteris prezidentė, moteris Seimo pirmininkė, moteris finansų ministrė ir moteris krašto apsaugos ministrė. Gana greitai mes imsime lyginti Lietuvą su Suomija”, – Vilniuje aukšto lygio konferencijoje apie moterų teises ir jų vaidmenį stiprinant demokratiją sakė H.Clinton.

Ji taip pat dėkojo Lietuvai už pagalbą moterims kitose šalyse – Gruzijoje, Afganistane, Baltarusijoje ir Ukrainoje.

“Noriu padėkoti Lietuvai vėl už Jūsų paramą iniciatyvioms moterims Gruzijoje, Afganistane, Baltarusijoje ir Ukrainoje”, – sakė H.Clinton.

Apibendrindama ketvirtadienį Prezidentūroje vykusią konferenciją “Moterys demokratijos stiprintojos: gerosios praktikos pavydžiai”, Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė dėkojo jos dalyvėms už idėjas, įkvepiančias dar atkaklesniam darbui užtikrinant pilnavertį moters gyvenimą. Pasak D.Grybauskaitės, itin didelis tarptautinės bendruomenės dėmesys šiai temai rodo, kokia svarbi yra nagrinėjama problema.

Prezidentė pažymėjo, jog išgirstos istorijos ir pasiūlymai, ką būtų galima padaryti, kad moterys galėtų siekti išsilavinimo, karjeros ar sugebėtų apsiginti nuo smurto ir diskriminacijos bei sulauktų pagalbos, skatina šiai veiklai atiduoti dar daugiau pastangų ir labiau koordinuoti veiklą.

“Esu įsitikinusi, kad net ir elektronikos amžiuje nė vienas iš šių projektų nebūtų veiksmingas ir paveikus, jeigu nebūtų išnešiotas kažkieno širdyje, įgyvendintas su meile ir atsidavimu. Dar nėra ir tikriausiai nebus tokių įrengimų, kurie atstotų žmogišką veiklą, pakeistų altruizmą”, – sakė D.Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...