2011 Liepos 01

Iš Baltarusijos dėl AE bus reikalaujama aukščiausių saugumo standartų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Jei Baltarusija vystys atominės elektrinės projektą, tarptautinė bendrija reikalaus laikytis aukščiausių skaidrumo ir saugumo standartų, penktadienį Vilniuje pareiškė Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton).

JAV diplomatijos vadovė sakė, kad Vašingtono parama atominei energetikai Baltarusijoje yra “abstrakti”, ir paragino Baltarusiją konsultuotis su Lietuva dėl planuojamos jėgainės vietos, kuri nuo Vilniaus nutolusi vos 50 kilometrų.

“Jei Baltarusija plėtos elektrinės idėją, tarptautinė bendrija turėtų reikalauti aukščiausių skaidrumo ir saugumo standartų”, – spaudos konferencijoje sakė H.Clinton.

“Nors Baltarusija, kaip ir bet kuri kita šalis, turi teisę naudoti civilinę branduolinę energiją, mes labai rūpinamės saugumu. Bet kuri elektrinė turėtų veikti pagal TATENA standartus”, – sakė H.Clinton.

“Bet kokia parama, kurią girdėjote iš mūsų, yra abstrakti, nes ji priklauso nuo visų paminėtų sąlygų”, – pridūrė JAV valstybės sekretorė.

Lietuvos pareigūnai yra sakę, kad juos nemaloniai nustebino anksčiau JAV išsakyta parama Baltarusijos planams statyti atominę elektrinę. Jėgainė planuojama vos 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės, o Lietuvos pareigūnai sako, kad ji neatitinka saugumo standartų.

“Raginame, kad dėl vietos, kuri yra problematiška Lietuvai, būtų surengtos konsultacijos”, – kalbėjo H.Clinton.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ruožtu po susitikimo sakė, kad H.Clinton puikiai supranta Lietuvos nuogąstavimus dėl saugumo planuojamose atominėse elektrinėse kaimyninėse šalyse.

“Kalbėjomės apie kaimyninių šalių norus statytis elektrines atomines aplink Lietuvą, apie tai, kad būtina užtikrinti atominės energetinės saugumą ne tik Lietuvoje, Europos Sąjungoje (ES), bet ir už jos ribų. Išgirdau pilną sekretorės palaikymą ir supratimą”, – sakė D.Grybauskaitė.

Dar viena atominė elektrinė, kurią kritikuoja Lietuva, gali būti pastatyta Rusijos Karaliaučiaus srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...