2010 Lapkričio 08

Konsulas

Lietuva norėtų, kad K.Donelaičio muziejus liktų Rusijos valstybės žinioje

veidas.lt

Lietuva būtų suinteresuota, kad lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejus Tolminkiemyje (Čystyje Prudy) liktų Rusijos valstybės žinioje, teigia generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius.

Kaliningrado srities Dūma ketino perduoti šį muziejų Rusijos stačiatikių bažnyčiai, tačiau po Lietuvos raginimų tokių ketinimų atsisakė. Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas pasiūlė sudaryti globėjų tarybą muziejui-buvusiai liuteronų bažnyčiai, kurioje K.Donelaitis yra palaidotas, prižiūrėti.

“Aš tik girdėjau apie patriarcho pareiškimą, pasiūlymą, kad tokia taryba būtų sudaryta, bet su Lietuvos generaliniu konsulatu Kaliningrade tai nebuvo derinama”, – BNS sakė V.Stankevičius.

“Mano manymu, mes turėtume atstovauti tokiai pozicijai, kad muziejus ir toliau priklausytų valstybei. Kad mes galėtume kaip valstybė – Lietuvos Respublika – toliau derėtis dėl K.Donelaičio muziejaus ateities su valstybe – Rusijos Federacija”, – teigė diplomatas.

Pasak jo, pavykus sustabdyti “nesuprantamą laviną prieš K.Donelaičio muziejų”, šiuo metu yra ruošiami ir artimiausiu metu turėtų įvykti Seimo narių ir Kaliningrado srities politikų, Kultūros ministerijų atstovų susitikimai.

“Matyt, tų vizitų ir konsultacijų metu bus priimtas kažkoks sprendimas, galbūt bus svarstomas ir patriarcho pareiškimas. (…) Mūsų pareiga buvo apsaugoti, mes pasiekėme šiokio tokio rezultato, o dabar derėsis pareigūnai”, – aiškino Lietuvos atstovybės Kaliningrade vadovas.

K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo atidarytas 1979 metais atstatytoje liuteronų bažnyčioje Čistyje Pruduose. Bažnyčios viduje įrengta kripta, kurioje 1979 metais buvo perlaidoti poeto palaikai.

1998 metų pavasarį K.Donelaičio memorialinis muziejus buvo išbrauktas iš Rusijos svarbių kultūros paminklų sąrašo ir perduotas globoti Kaliningrado srities institucijoms.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...