2010 Lapkričio 15

Muziejus

D.Grybauskaitė Rusijos prezidento paprašė K.Donelaičio muziejų išlaikyti valstybės žinioje

veidas.lt

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Rusijos vadovus prašydamos padėti išsaugoti Kaliningrado srityje Tolminkiemyje esantį Kristijono Donelaičio muziejų.

D.Grybauskaitė Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo paprašė muziejų išlaikyti valstybės žinioje, pirmadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

“Jūsų Ekscelencija, atsižvelgdama į šio muziejaus svarbą Lietuvai, jos kultūrai ir istorijai, taip pat turėdama mintyje tai, kad K.Donelaičio atminimo įamžinimas yra svarbus ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos kultūrinio paveldo klausimas, kreipiuosi į Jus dėl muziejaus išlaikymo Rusijos valstybės nuosavybėje”, – rašome D.Grybauskaitė laiške.

Prezidentė teigė, kad, suprasdama ir Lietuvos atsakomybę, paprašė Lietuvos Vyriausybės ieškoti galimybių prisidėti prie šio muziejaus išlaikymo.

Parlamento vadovė I.Degutienė savo ruožtu išsiuntė laišką Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkui Borisui Gryzlovui, kuriame prašo padėti išsaugoti dabartinį K.Donelaičio muziejų dabar veikiančiame pastate nekeičiant Rusijos nuosavybėje esančio kultūros objekto statuso, taip sustiprinant kultūrinį ir politinį Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimą.

“K.Donelaitis Lietuvai yra taip pat svarbus, kaip Rusijai – jos didis poetas Aleksandras Sergejevičius Puškinas, kurio muziejų Vilniuje išlaiko ir globoja Lietuva”, – laiške B.Gryzlovui rašo I.Degutienė.

Laiške Lietuvos Seimo pirmininkė sako sulaukusi informacijos, kad Rusijos Dūma parengė įstatymo projektą, kuriuo valstybės nuosavybės religinės paskirties pastatai bus perduoti Rusijos stačiatikių bažnyčiai. I.Degutienė atkreipia dėmesį, kad šitas pastatas jai niekada nepriklausė.

Kaliningrado srities Dūma ketino perduoti lietuvių literatūros pradininko K.Donelaičio muziejų Rusijos stačiatikių bažnyčiai, tačiau po Lietuvos raginimų tokių ketinimų kol kas atsisakė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...