2010 Rugsėjo 10

Skola

Lietuvą klampina palūkanos

veidas.lt

Lietuvai vis giliau klimpstant į skolas, o skolinimuisi nepaliaujamai brangstant, dramatiškai didėja sumos, kurias tenka pakloti už kreditorių priskaičiuojamas palūkanas.

Tarkime, šiemet valstybės skolai aptarnauti iš biudžeto teks atseikėti 1,6 mlrd. Lt – tai pati didžiausia suma, kokią už paskolų administravimą yra tekę mokėti mūsų valstybei. Juk iki 2008-ųjų skolos laipsniškai mažėjo, o dabar pasidarė net dvigubai didesnės nei prieš dvejus metus.

Liūdna ir Finansų ministerijos prognozė, kad po poros metų ši suma neabejotinai dar labiau padidės, o jos dydis priklausys nuo to, ar mūsų šaliai pavyks sumažinti biudžeto išlaidas, vadinasi, ir būtinybę dar daugiau skolintis.

“Optimistiniu atveju, jeigu 2012 m. valstybės skola stabilizuosis ties 43 proc. BVP, šiai skolai aptarnauti reikės skirti apie 2,5 mlrd. Lt”, – prognozuoja finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Tačiau nesiimant priemonių mažinti biudžeto deficito, palūkanoms 2012-aisiais reikėtų skirti jau 3 mlrd. Lt, o 2014 m., kai valstybės skola priartėtų prie 60 proc. BVP, tokios skolos aptarnavimui tektų atiduoti net 3,5 mlrd. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...