2010 Balandžio 12

Lyčių lygybė

Lietuva ir JAV stiprina partnerystę

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorę ypatingiems pavedimams Melanne Verveer, kuri JAV Prezidento Baracko Obamos administracijoje kuruoja su moterų teisėmis ir lyčių lygybe susijusius klausimus. Po susitikimo prezidentė dalyvavo naujai steigiamos Demokratijų bendrijos lyčių lygybės darbo grupės posėdyje.

Pradėdama darbo grupės posėdį, prezidentė pakvietė renginio dalyvius tylos minute pagerbti tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio ir kitų iškilių Lenkijos žmonių atminimą.

Tęsdama savo pasisakymą, valstybės vadovė kaip svarbų faktą įvertino tai, kad Jungtinės Valstijos Lietuvą pasirinko pagrindine savo partnere moterų teisėms bei lyčių lygybei pasaulyje skleisti bei propaguoti, ir užtikrino, jog Lietuva dės visas įmanomas pastangas kuriant Demokratijos bendrijų lyčių lygybės darbo grupę ir plečiant jos veiklą.

Pasak valstybės vadovės, labai svarbu, kad Lyčių lygybės darbo grupė inicijuotų konkrečius projektus, kaip moterų lyderystei Afganistane skatinti, moterų verslumui Baltarusijoje, Ukrainoje ir Kaliningrade vystyti. Prezidentės teigimu, vykdant šiuos projektus, aktyviai prisidės ir Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, kurios jau turi daug patirties, įgytos vykdant bendrus lyčių lygybės projektus Baltarusijoje, Kaliningrade, Azerbaidžane ir Ukrainoje.

„Nuoširdžiai linkiu, kad šios grupės įsteigimas ir vėlesni susitikimai taptų ne tik diskusijų, bet ir konkrečių bendrų projektų įgyven dinimo pagrindu. Tikiuosi, kad visus šios dienos susitikimo dalyvius pamatysiu Vilniuje 2011 metų liepą, kai aukšto lygio susitikime „Moterys ir demokratija” bus aptariami jau pasiekti rezultatai. Linkiu gero darbo”, – palinkėjo Dalia Grybauskaitė.

Naujai įsteigta darbo grupė, kuriai Lietuva pirmininkaus kartu su JAV, inicijuos nacionalinius, regioninius ir dvišalius projektus moterų lyderiavimui, verslumui skatinti, moterų teisėms ginti bei kovoti su smurtu ir jėgos naudojimu prieš moteris.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...