2011 Birželio 28

JAV nori matyti Baltarusiją judant demokratijos kryptimi

veidas.lt

"Veido" archyvas

JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton atvyksta į Lietuvą, kad pasveikintų su sėkmingu vadovavimu Demokratijų bendrijai ir pasižiūrėtų, ką dar galima būtų nuveikti demokratijų plėtros srityje. Čia bus neapsieita be Baltarusijos temos ir akcentuojama pilietinės visuomenės stiprinimo svarba.

“Aš esu tikra, kad bus diskutuojama apie Baltarusiją. Mes visi norime matyti Baltarusiją judant teisinga kryptimi, ir tai yra svarbus reikalas tiek Lietuvai, tiek Jungtinėms Valstijoms. Mes bendradarbiaujame labai artimai. Ką mes darome, tai siekiame paskatinti Baltarusiją judėti labiau demokratine kryptimi”, – sakė JAV ambasadorė Lietuvoje Ana Dersė.

H. Klinton įsitikinimu, pilietinė visuomenė yra būtina demokratijos sąlyga, priminė ambasadorė.

Kalbėdama apie Lietuvą A. Dersė pastebėjo, kad esame labai kritiški patys sau, nors iš tiesų pasiekėme nepaprastą pažangą demokratijos kelyje.

“Kartais aš pastebiu, kad lietuviai patys sau yra labai kritiški dėl jų progreso kaip demokratija. Jeigu atsitrauktumėte ir pažvelgtumėte iš šalies, Lietuva pasiekė nepaprastą pažangą nuo tos dienos, kai pajudėjo laisvės ir demokratijos link, deklaravo savo nepriklausomybę 1990-aisiais, iki šiol. Bet ar tai reiškia, kad viskas sustojo? Ne. Demokratijos vystymas yra tai, ką turi daryti kasdien, ką mes darome ir JAV”, – sakė A. Dersė.

H. Klinton į Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą pakvietė Lietuvos diplomatijos vadovas Audronius Ažubalis vasario 16-ąją lankydamasis Vašingtone.

Lietuvos diplomatijos vadovas tuomet pabrėžė, kad Demokratijų bendrijos susitikimas Vilniuje vyks istorinių įvykių Viduržemio jūros regione fone, todėl bendrija turi atspindėti naujas realijas.

Šeštasis Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas Vilniuje vyks birželio 30-liepos 1 dieną. Tai didžiausias ir svarbiausias Lietuvos pirmininkavimo Demokratijų bendrijai renginys.

Jo išvakarėse Vilniuje vyks aukšto lygio pasaulio moterų lyderių susitikimas, kuris rengiamas Lietuvos ir Suomijos prezidenčių Dalios Grybauskaitės ir Tarjos Halonen (Tarja Halonen) iniciatyva. Tą pačią dieną Vilniuje taip pat bus surengti Demokratijų bendrijos parlamentinis, verslo ir jaunimo forumai.

Lietuva daugiau kaip 100 valstybių vienijančiai Demokratijų bendrijai pirmininkauja nuo 2009 metų vidurio iki 2011 metų vidurio. Bendrija siekia skatinti ir stiprinti demokratiją ir demokratines institucijas visame pasaulyje.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...