2010 Gruodžio 22

Politika

Lietuva ir Europa dėl Baltarusijos buvo per daug naivūs

veidas.lt

22 Grd 2010 09:16 |Category:  Lietuvos politika

Lietuva ir visa Europa buvo pernelyg naivūs dėl Baltarusijos demokratėjimo, trečiadienį pareiškė Seimo pirmininkė Irena Degutienė, komentuodama smurtą Minske po prezidento rinkimų.

“Bendras rinkimų vertinimas – kad ir Lietuva, ir Europa buvo per daug naivūs, manydami, kad nedemokratiniais būdais galima įvesti demokratiją, kad žmogus, kuris visą laiką naudojosi autoritariniais metodais, staiga kitą dieną atsibunda ir tampa demokratu. Tikrai stebuklų nebūna ir tai dar kartą parodė, kad dar Baltarusijai reikia stipriai auga, kad išmoktų demokratijos pamokas”, – Žinių radijui trečiadienį sakė I.Degutienė.

Parlamento vadovė pripažino, kad Baltarusijos valdžios struktūrų panaudotų represijų mastas jai buvo netikėtas.

“Nesitikėjau idealių rezultatų, bet kad bus toks grubus išvaikymas opozicijos protesto demonstracijos, apie tai, kad gali opozicijos kandidatai pakliūti į ligoninę, būti sumušti kaip šiuo atveju populiarus Baltarusijos poetas Valdimiras Nekliajevas buvo sumuštas ir dėl galvos sužeidimo be sąmonės nuvežtas į ligoninę, tai tikrai tokių įvykių nesitikėjau”, – sakė I.Degutienė.

Pasak Lietuvos Seimo vadovės, susirūpinimą kelia ir tai, kad buvo itin didelis iš anksto balsavusiųjų skaičius.

“Tai kelia tikrai didelę nuostabą ir susirūpinimą, nes mes patys, kai analizuojame savo rinkimų rezultatus, iš savo patirties žinome, kad daugiausiai nusižengimų būtent ir būna per išankstinius balavimus”, – kalbėjo I.Degutienė.

Klausiama, kokios pozicijos toliau Lietuva turėtų laikytis šios kaimyninės valstybės atžvilgiu, I.Degutienė sakė, kad reikalingas bendras Europos Sąjungos sprendimas.

“Iš esmės mes esame prieš autokratinį prezidento režimą, tačiau baudžiame visus Baltarusijos piliečius uždėdami vienokias ar kitokias sankcijas, ir nukenčia visa valstybė su jos žmonėmis”, – sakė I.Degutienė.

Paklausta, ar Lietuva gali mokyti Baltarusiją, kai ir mūsų šalyje prieš dvejus metus vyko riaušės, I.Degutienė pabrėžė, kad tai “absoliučiai nelygintini dalykai”. Jos teigimu, taikus mitingas Lietuvoje buvo organizuotas demokratiniu keliu, o riaušes sukėlė “destrukcinės jėgos”.

“Absoliučiai nelygintini, mano manymu, dalykai, ir kaip tik noriu pabrėžti, kad tai buvo demokratiniu keliu mitingas organizuotas, tik kad prie tų demokratinių jėgų prisijungė destrukcinės jėgos ir, aišku, geriausiai turėtų į tokius klausimus atsakyti mūsų teisėsaugos institucijos, kurios iki šiolei taip atsakymo ir nedavė, kas ten buvo tikrieji organizatoriai ir kokie jų buvo tikslai”, – dėstė I.Degutienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. hm hm rašo:

  “..kad dar Baltarusijai reikia stipriai auga” pataisykit šitą sakinio dalį.

 2. .... .... rašo:

  Kai BY gavot i kaili tai akys atsivere.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...