2011 Kovo 25

Politika

Kova su “Gazprom” dėl pigesnių dujų bus nelengva

veidas.lt

Energetikos ministerijos ketvirtadienį paviešintoje dujų transportavimo ir tiekimo bendrovės “Lietuvos dujos” 34 proc. akcijų pardavimo Rusijos koncernui “Gazprom” neapibrėžta, kas yra teisinga dujų tiekimo kaina, todėl kova dėl pigesnių dujų bus nelengva, teigia teisininkai.

“Sutartyje neapibrėžta, kas yra teisinga kaina. Jeigu paaiškės, kad mums taikoma 15 proc. didesnė kaina nei kaimynams, dar nereiškia, kad kaina neteisinga. Gal latviai perka daugiau ar pasirašo ilgalaikes sutartis. Viską lems tai, kokius argumentus pateiks “Gazprom”, – dienraščiui “Lietuvos rytas” sakė tarptautinės teisės specialistas Irmantas Norkus.

Anot jo, jei kainos skirtumas būtų 60-70 proc., Lietuvai neteisingą kainą būtų lengviau įrodyti.

Veido archyvas

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas neseniai apkaltino “Gazprom”, kad jis Lietuvai tiekia dujas neteisinga kaina – mat latviai ir estai jas gauna pigiau. Ministro teigimu, jei nepavyks gražiuoju sutarti su “Gazprom”, ginčas persikels į Stokholmo arbitražą.

Pasak I.Norkaus, arbitražas gali išsiaiškinti, ar pagrįstos “Gazprom” gamybos, transportavimo ir skirstymo sąnaudos.

“Gazprom” dabar priklauso 37,06 proc., Vokietijos koncernui “E.ON Ruhrgas International” – 38,9 proc., valstybei – 17,7 proc. “Lietuvos dujų” akcijų.

“Lietuvos dujų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...