2010 Lapkričio 15

Investicijos

Lietuva investicijomis lenkia kaimynes

veidas.lt

Pagal pritrauktas užsienio investicijas Lietuva ženkliai lenkia ir Latviją, ir Estiją. “Pagal pradėtų įgyvendinti tiesioginių užsienio investicijų projektų skaičių Lietuva šiais metais yra visa galva aukščiau už Latviją ir Estiją. Kaimynus šiemet lenkiame trečdaliu”, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Duomenų bazės “fDiMarkets.com” duomenimis, per sausį-spalį paskelbta apie 26 naujų tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektų Lietuvoje įgyvendinimą, o tai atitinkamai 27 proc. ir 30 proc. daugiau nei Estijoje ir Latvijoje.

Patarti Vyriausybei, kaip gerinti Lietuvos investicinį patrauklumą, įtakingi tarptautinių kompanijų – “Microsoft”, “Barclays”, “IBM”, ,,TeliaSonera”, “Kesko”, “Siemens UK” ir kt. vadovai į Vilnių atvyksta jau ketvirtą kartą.

“Užsienio bendrovės Baltijos šalis vertina kaip vieną regioną, tačiau vis dažnesnis Lietuvos pasirinkimas investicijoms rodo, kad šalies patrauklumas yra pastebimai išaugęs. Dar pernai nusileidusi Estijai pagal pritraukiamą kapitalą, šiemet Lietuva jau pritraukia daugiausiai kapitalo ir sukuria daugiausiai darbo vietų Baltijos šalyse”, – naujausius duomenis apibendrina “Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius Mantas Nocius.

Per 2010 m. sausį-spalį paskelbtus projektus Lietuvą turi pasiekti dar 778 mln. eurų arba 60,7 proc. ir 9,7 proc. daugiau nei Estijoje ir Latvijoje. Atitinkamai per tą patį laikotarpį Lietuvoje numatoma sukurti dar 2821 darbo vietą arba 23,7 proc. ir 36,6 proc. daugiau nei Estijoje ir Latvijoje.

Naujausiais duomenimis, Vilniui tenka 10 arba 38,4 proc. visų projektų, tarp jų – “Barclays”, “Western Union”, “Cogent Communications”, po du projektus inicijuota Alytuje (“Coca-Cola”, “Graanul Invest”) ir Klaipėdoje (“Heidelberg Cement”, “Fortum”), dar po vieną projektą pasiekė Kauną, Kėdainius ir Naująją Akmenę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...