2011 Birželio 22

Lietuva dar negali visiškai pasitikėti Rusija

veidas.lt

BFL

Lietuva dar negali visiškai pasitikėti Rusija, kuri siekia Baltijos valstybes išlaikyti priklausomas nuo jos energijos rinkos, Vokietijos dienraščiui “Frankfurter Allgemeine Zeitung” sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

“Vis dar esame kone 100 procentų priklausomi nuo energijos tiekėjų iš Rusijos. Dėl to žmonės jaučiasi nesaugūs. Nors santykiai su mūsų kaimyne tapo atviresni, o dialogas gilesnis, tačiau dar per anksti teigti, kad galime būti visiškai ramūs ir visiškai ja pasitikėti. Žinome, kad Rusija dažnai naudoja energijos šaltinius kaip politinio spaudimo priemonę”, – interviu kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad nauja planuojama atominė elektrinė yra viena iš galimybių stabilizuoti energijos tiekimą.

Anot šalies vadovės, Rusijos spaudimą demonstruoja faktas, kad Lietuva už dujas moka 30-40 proc. daugiau nei Vokietija.

“Geriausias to pavyzdys – tai, kad už dujas mokame 30-40 proc. daugiau nei Vokietija. Tai politinis spaudimas, siekis dominuoti. Jis įmanomas tik todėl, kad neturime alternatyvių energijos šaltinių”, – sakė prezidentė.

“Rusija siekia, kad Baltijos valstybės ir Lietuva liktų priklausomos nuo Rusijos energijos rinkos, o ne nuo Europos. Tačiau to nebus. Siekiame paspartinti elektros jungties su Švedija statybą, statysime nuosavą suskystintų dujų”, – teigė D. Grybauskaitė.

Interviu vertimas paskelbtas oficialioje prezidentės interneto svetainėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...