2011 Gegužės 28

LiCS pirmininku išrinktas A.Čaplikas

veidas.lt

BFL

Valdančiosios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininku šeštadienį išrinktas Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas sako partiją į būsimus parlamento rinkimus vesiąs trečiuoju – vidurio – keliu, atsigręžiant į žmogaus laisvę ir teisę spręsti.

“Lietuvai paprasčiausiai reikia trečio kelio, žaidimas tarp socialdemokratų ir konservatorių nesukūrė jokios pridėtinės vertės valstybėj, mes pamiršome Valdo Adamkaus, kurį rėmėme per 1998  metų rinkimus, šūkį – laisvas žmogu, atvira visuomenė, stipri valstybė. Šiandien mes to neturime, nes tie du poliai besiblaškant, nesant trečios vidurio jėgos, atvedė į tokią situaciją. Mes tiesiog deklaruojame – eisime tuo -trečiuoju keliu – laisvas žmogus, atvira visuomenė, stipri valstybė”, – žurnalistams sakė A.Čaplikas.

“Kuo daugiau liberalizmo valstybėje, kuo daugiau pasikliauti žmogumi”, – šio kelio gaires nurodė A.Čaplikas, – “valstybė niekada žmogaus nepadarė laimingo, žmogus padaro valstybė laimingą. Kai tą tiesą prisiminsime, tada ir bus tvarka”.

“Žmogus – visa ko pagrindas, su laisve, nuosavybe, teise spręsti taip, kaip jis nori gyventi. Tai yra pagrindas – atsisukti veidu į žmogų, nes šiandien dominuojantis politika, ir anksčiau buvusi – valstybė nuspręs viską už žmogų. Taip nebūna, todėl mes ir auginame išlaikytinių kartas, žmogus pats turi viską nuspręsti”, – sakė A.Čaplikas.

Pasak naujojo LiCS pirmininko, eidama šiuo keliu partija tikisi išugdyti 1000 jaunų lyderių, o partijos narių skaičių padidinti iki 10 tūkstančių.

Šeštadienį partijos pirmininko rinkimuose už A.Čapliką savo balsus atidavė 549 suvažiavimo delegatai, 17 buvo prieš, 27 biuleteniai buvo negaliojantys.

A.Čaplikas buvo vienintelis rinkimuose dalyvavęs kandidatas. Partijos skyrių dar buvo iškelti vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis bei LiCS Kultūros komiteto vadovas Vitas Mačiulis, tačiau jie dalyvauti rinkimuose atsisakė. Rinkimų išvakarėse buvo žinių, kad savo kandidatūrą planuoja išsikelti Vitas Karčiauskas, tačiau per suvažiavimą jis atsisakė tą daryti.

Ligi šiol partijai vadovavęs Gintautas Babravičius nusprendė rinkimuose nedalyvauti.

Taip pat buvo paskirti 11 partijos pirmininko pavaduotojų. Jais tapo Artūras Melianas, Vytautas Bogušis, Raimondas Šukys, Jonas Liesys, Raimundas Palaitis, Gintautas Babravičius, Dalia Štraupaitė, Irena Ričkuvienė, Regimantas Čiupaila, Arvydas Garbaravičius, Artūras Laktionkinas.

Valdančiajai koalicijai priklausanti LiCS Seime turi penkis atstovus.

Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje metinės finansinės veiklos ataskaitoje skelbiama, kad 2010 metų pabaigoje LiCS turėjo 4458 narius.

Naujausiais visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, Liberalų ir centro sąjunga rinkimuose į Seimą surinktų 1,1 proc. balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...