2010 Liepos 12

Algis Čaplikas

Lietuvoje dirbtinis apvaisinimas vykdomas pusiau legaliai

veidas.lt

Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcijos seniūno, buvusio sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko teigimu, politikai, nerasdami sutarimo dėl dirbtinio apvaisinimo teisinio reglamentavimo, sudaro sąlygas privačioms medicinos įstaigoms paslaugas teikti pusiau legaliai.

“Dėl dirbtinio apvaisinimo reglamentavimo ginčijamasi kone dešimtmetį, tačiau įstatymo iki šiol nėra, taigi ši sritis nėra nei tinkamai reglamentuota, nei kontroliuojama”, – teigė Seimo narys.

Pasak A. Čapliko, vienintelis teisės aktas, kuriuo šiandien vadovaujasi dirbtinio apvaisinimo paslaugas teikiančios klinikos, yra 1999 metų sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriame aprašyti tik dirbtinio apvaisinimo būdai ir sąlygos. Įstatymu nėra įtvirtina, kaip šios procedūros turi būti apskaitomos ir kontroliuojamos. Be to, kol nėra įstatymo, nevaisingumo problemų turinčios šeimos negali iš valstybės tikėtis gydymo išlaidų kompensavimo.

“Siūlyčiau nustoti veidmainiauti ir kovoti su šmėklomis, kurių nėra. Lietuvoje dėl nevaisingumo kenčia apie 50 000 šeimų, bet tikrai ne kiekviena gali sau leisti gydimąsi privačiose klinikose. Esu įsitikinęs, kad tinkamai reglamentavus dirbtinį apvaisinimą, daugiau šeimų atgautų viltį susilauki vaikų”, – sakė A. Čaplikas.

Jei Vyriausybė toliau dels teikti dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą, parengtą glaudžiai bendradarbiaujant su Vaisingumo asociacija, kuri atstovauja negalinčioms vaikų susilaukti šeimoms, A. Čaplikas, kaip aktyviai kuravęs įstatymo rengimą, planuoja projektą įregistruoti rudens sesijos pradžioje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...