2011 Balandžio 08

Konfliktas Libijoje

Libijos sukilėliams vargu ar pavyks nuversti veteraną Kadhafi

veidas.lt

Vienas JAV generolas ketvirtadienį pareiškė manantis, kad Libijos sukilėlių pajėgoms tikriausiai nepavyks nuversti šalies lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio), pridūręs, kad šis konfliktas ritasi į aklavietę.

Generolas Carteris Hamas (Karteris Hamas), vadovavęs tarptautinės koalicijos aviacijos reidų Libijoje pirmajam etapui, sakė, jog šie bombardavimai dauguma atvejų sėkmingai padėjo apsaugoti civilius gyventojus, tačiau M.Kadhafi režimo karinėmis priemonėmis nuversti tikriausiai nepavyks.

Per posėdį Senate paklaustas, kokia tikimybė, kad opozicija gali “kova prasiskinti kelią” į Tripolį ir pakeisti M.Kadhafi, C.Hamas atsakė: “Pone, manyčiau, jog tai mažai tikėtina”.

Respublikono senatoriaus Johno McCaino (Džono Makeino) primygtinai paklaustas, ar dabartinė padėtis Libijoje iš esmės yra patas arba “besiklostantis patas”, generolas atsakė: “Senatoriau, sutikčiau, jog dabartinė padėtis yra tokia”.

Įstatymų leidėjams toliau griežtai klausinėjant, C.Hamas sakė, kad politinė aklavietė Libijoje “nėra pageidautinas sprendinys”, tačiau toks scenarijus atrodo “labiau tikėtinas” dabar negu koalicijos bombardavimų pradžioje kovo 19 dieną.

Tačiau generolas pabrėžė, kad M.Kadhafi pašalinimas iš valdžios nėra pagal Jungtinių Tautų (JT) mandatą vykdomos civilių gyventojų apsaugos misijos dalis ir kad JAV administracija nori priversti šį lyderį atsistatydinti diplomatinėmis arba kitomis priemonėmis.

C.Hamo komentarai pabrėžė Vašingtone ir Europos šalių sostinėse didėjantį susirūpinimą, kad karas Libijoje gali įstrigti, nes M.Kadhafi iki šiol tvirtai kontroliuoja Tripolį, o prastai organizuoti sukilėliai neįstengia pasiekti persilaužimo netgi padedant NATO vadovaujamai oro patruliavimo misijai.

Tačiau Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe (Alenas Žiupė) išsakė labiau optimistinį požiūrį, pareiškęs, kad M.Kadhafi režimas neišvengiamai žlugs.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...