2011 Sausio 30

Tunisas

Ištremtas Tuniso islamistų lyderis grįžo

veidas.lt

Tuniso islamistų lyderis Rachedas Ghannouchi (Rašidas Ganušis) sekmadienį grįžo į tėvynę po ilgiau nei 20 metų trukusios tremties ir tikriausiai vėl imsis vadovauti judėjimui “Ennahda”, žlugus ankstesniam Tuniso režimui.

Britų oro bendrovė “British Airways” informavo naujienų agentūrą AFP, kad lėktuvas, kuriuo iš Londono išskrido R.Ghannouchi, nutūpė Tuniso oro uoste.

Atvykęs į Londone esantį Getviko (Gatwiko) oro uostą 69 metų lyderis sakė, kad jaučiasi pakiliai. Jis pozavo fotografams, laikydamas Tuniso vėliavą, ir apkabino savo artimuosius, prieš įsėsdamas į lėktuvą ir išskrisdamas į tėvynę, kurioje R.Ghannouchi nesilankė nuo 1989 metų.

“Kai šiandien grįšiu namo, grįšiu į visą arabų pasaulį, – jis sakė žurnalistams, pridūręs, kad “Ennahda” planuoja oficialiai užsiregistruoti kaip politinė partija ir dalyvauti pirmuose jo šalyje demokratiniuose rinkimuose.

Buvęs radikalių pažiūrų musulmonų dvasininkas sakė, jog dabar jam artimesni nuosaikūs idealai, panašūs į Turkijos valdančiosios Teisingumo ir vystymosi partijos (AKP). Tunise jo judėjimas buvo persekiojamas nuo pat įsikūrimo 1981 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...