2011 Balandžio 08

Konfliktas Libijoje

Libijos sukilėliai pardavė Muammar Gaddafio cheminius ginklus Hezbollah ir Hamas kovotojams

veidas.lt

Libijos vyriausieji „karininkai“ pardavė Hezbolah ir Hamas judėjimams tūkstančius nervus paraližuojančių dujų, kai sukilėliai užgrobė pul. Muammaro Gaddafio karinius sandėlius esančius aplink Bengazi miestą, pranešė Debka file kariniai žvalgybos šaltiniai.

Remiantis Debka šaltiniais, sukilėliai pakrovė mažiausiai 2,000 artilerijos sviedinių, turinčių garstyčių dujų ir 1,200 nervus paraližuojančių sviedinių, kuriuos pardavė ekstremistams už kelis milijonus dolerių.

JAV ir Izraelio žvalgyba susekė Masinio naikinimo ginklų (WMD – Weapons of Mass Destruction) prekių siuntą iš rytų Libijos, netoli Sudano, kurią lydėjo Irano saugumo agentai, Hezbollah ir Hamas apsauga. Žvalgyba netiki, kad krovinys pasiekė paskyrimo vietą Libane ir Gazos ruože, matomai laukiant galimybės mirtiną krovinį gabenti išvengiant JAV ir Izraelio karinių atakų, kurios galėtų sunaikinti krovinį.

Taip pat dar neaišku ar sviediniai su cheminiu užtaisu buvo užtaisyti prieš gabenant ar buvo skirtinguose konteineriuose.

Debka šaltiniai pranešė, kad kažkiek nuodingų dujų gali būti skirta patiekti fanatikams, kurie Hezbollah  neseniai pasiekė iš Irano.

Teheranas palaiko Libijos sukilėlius todėl, kad Iranui tai galimybė įsigyti Libijos režimo kariniuose sandėliuose esančių cheminių ginklų, kurie po sukilimo patekę į opozicijos rankas apginklavo Hezbollah ir Hammas judėjimus nekonvenciniais (tarptautinės teisės draudžiamais) ginklais.

Praėjus savaitei po to, kai Libijoje prasidėjo sukilimas, slapta Irano delegacija atvyko į Bengazi miestą. Delegacijos nariai susitiko su sukilėlių vadais, tarp kurių buvo ir Libijos armijos dezertyrų ir sudarė sandėrį dėl didelio kiekio cheminių ginklų pirkimo, kiekio ir kainos. Hezbollah ir Hamas pirkliai atvyko pirmoje kovo mėnesio pusėje apmokėti sandėrį ir susitarti dėl gabenimo priemonių.

Pirmasis autoritetingas šaltinis, kuris pranešė apie Hezbollah buvimą Bengazi mieste buvo JAV admirolas James Stavridis vadovaujantis NATO pajėgoms Europoje. Kovo 29 d. JAV Senato komitetui admirolas James Stavridiskalbėjo, jog “yra požymių rodančių, kad Al-Qaeda islamistai ir Hezbollah kovotojai kariauja Libijos sukilėlių pusėje ”. Jis neatskleidė, ką jie ten veikė.

Ramūnas Alaunis

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...