2011 Vasario 26

Konfliktas Libijoje

Libijos sostinėje protestuotojus apšaudė režimo šalininkai

veidas.lt

Libijos sostinėje protestuotojai, reikalaujantys šalies lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) atsistatydinimo, buvo apšaudyti ginkluotų režimo šalininkų, siekiančių nutraukti pirmąją per kelias pastarąsias dienas Tripolyje surengtą didesnę demonstraciją prieš vyriausybę.

Tuo tarpu M.Kadhafi, kalbėdamas nuo istorinio Tripolio forto sienos, paragino savo šalininkus ruoštis ginti šalį.

Įvykių liudininkai praneša, jog penktadienį daug žmonių žuvo, kai ginkluoti režimo šalininkai apšaudė gatvėse susirinkusias minias iš automatinių ginklų ir netgi priešlėktuvinio kulkosvaidžio.

Užpuolikai šaudė į demonstrantus, “tarsi būtume šunys”, vienas vyras, kuris dalyvavo eitynėse Tripolio rytiniame Tažuros rajone, sakė naujienų agentūrai “The Associated Press”. Demonstrantas pridūrė, jog daug žmonių buvo nušauti į galvą, o prasidėjus šaudymui krito septyni žmonės, kurie buvo už dešimties metrų nuo jo.

Penktadienio vakarą M.Kadhafi ištikimi kariai taip pat atakavo Tripolio rytuose esančią didelę oro pajėgų bazę, kuri buvo patekusi į sukilėlių rankas.

Tankų grupė įsiveržė į Misratos oro pajėgų bazę ir sugebėjo dalį jos atkovoti per mūšius su gyventojais ir kariais, prisidėjusiais prie sukilimo prieš M.Kadhafi, pasakojo vienas gydytojas ir gyventojas, kuris buvo sužeistas per mūšį prie opozicijos šalininkų užimto trečiojo didžiausio Libijos miesto Misratos, esančios už 200 kilometrų nuo sostinės.

Režimo priešininkai paėmė į nelaisvę du kovotojus, tarp jų vieną aukšto rango karininką ir tebekontroliuoja dalį didelės karinės bazės, pasakojo liudininkai. Šiame komplekse po vidurnakčio tebebuvo girdimi šūviai.

Gydytojas pridūrė, kad per dvi dienas oro pajėgų bazėje ir šalia esančiame civiliniame oro uoste vykusias kovas žuvo 22 žmonės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...