2011 Balandžio 11

Konfliktas Libijoje

Libijos lyderis sutiko su Afrikos Sąjungos pasiūlytu taikos planu

veidas.lt

Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimas sutiko su Afrikos Sąjungos (AS) pasiūlytu taikos planu, kuriuo siekiama užbaigti dabartinį konfliktą, sekmadienį Tripolyje pareiškė Pietų Afrikos Respublikos (PAR) prezidentas Jacobas Zuma (Džeikobas Zuma).

“Brolio lyderio delegacija sutiko su mūsų pristatytomis gairėmis”, – sakė J.Zuma trumpame pareiškime žurnalistams, kurį perskaitė M.Kadhafi Bab Azizijos rezidencijoje.

Pasiūlyto taikos plano detalės bus išdėstytos atskirame komunikate, pridūrė PAR prezidentas, tačiau nenurodė, kad jis bus paskelbtas.

“Tame komunikate taip pat raginsime NATO nutraukti bombardavimą, kad būtų suteikta galimybė taikai”, – sakė J.Zuma.

Pasak PAR vadovo, dėl kitų savo įsipareigojimų sekmadienį vakare jis turės išvykti iš Libijos, tačiau kiti AS delegacijos nariai naktį praleis Tripolyje, o kitą dieną keliaus į rytuose esantį Bengazio miestą, kurį kontroliuoja sukilėliai.

Čia jie opozicijos lyderiams pristatys AS taikos planą, kuriame, be kita ko, numatyta nedelsiant skelbti ugnies nutraukimą.

Iki šiol sukilimo lyderiai griežtai atsisakė pritarti bet kokiam paliaubų susitarimui, kuriame būtų numatyta galimybė likti valdžioje M.Kadhafi ar kuriam nors iš jo sūnų.

Be J.Zumos, AS delegacijoje taip pat yra Malio vadovas Amadou Toumani Toure (Amadus Tumanis Turė), Mauritanijos lyderis Mohamedas Ouldas Abdel Azizas (Mohamedas Uldas Abdel Azizas) ir Kongo prezidentas Denis Sassou Nguesso (Denis Sasu Ngesas), taip pat Ugandos užsienio reikalų ministras Henry Oryemas Okello (Henris Orjemas Okelas), kuris atstovauja prezidentui Yoweri Museveni (Joveriui Museveniui).

Kiek anksčiau sekmadienį AS tarpininkai kartu su M.Kadhafi pozavo bendrai nuotraukai prie jo beduiniškos palapinės sostinėje esančiame prezidento Bab Azizijos komplekse.

Šeštadienį per susitikimą Mauritanijos sostinėje Nuakšote tarpininkai patvirtino savo misijos Libijoje tikslus: skubus karo veiksmų nutraukimas, humanitarinės pagalbos pristatymas bei dialogo tarp režimo ir sukilėlių pradžia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...