2011 Birželio 08

Libijos lyderis Kadhafi žada nepasiduoti

veidas.lt

BFL

Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) antradienį per televiziją pažadėjo niekada nepasiduosiantis, o NATO vadovaujamų pajėgų karo lėktuvai surengė vieną iš smarkiausių Tripolio bombardavimų nuo šios intervencijos pradžios.

Libijos vyriausybės atstovas spaudai Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas) sakė, kad NATO naikintuvai bombardavo Tripolį apie 60 kartų, o per šiuos smūgius žuvo 31 žmogus.

M. Kadhafi, kuris paskutinį kartą Libijos valstybinėje televizijoje buvo pasirodęs gegužės 19 dieną, antradienį paskelbtame garso pranešime sakė esantis netoli bombarduojamų rajonų, tačiau tebesipriešinantis ir ragino savo žmones taip pat stoti į kovą.

“Nors esame bombarduojami, niekada nepasiduosime, – M. Kadhafi sakė devynių minučių trukmės transliacijoje. – Esu netoli bombardavimų vietos, tačiau tebesipriešinu.”

“Turime vienintelį pasirinkimą – (likti) savo šalyje iki pat pabaigos. Kad ir kas nutiktų – mirtis, gyvenimas, pergalė. Mes nepaliksime savo šalies ir jos neparduosime; mes nepasiduosime.”

Tuojau po šios transliacijos sostinė vėl buvo bombarduojama iš oro, antskrydžiai tęsėsi visą antradienį.

Žurnalistai buvo palydėti į bombų apgriautą vyriausybinį kompleksą, kur jiems buvo parodytas vienas lavonas, susuptas į žalią Libijos vėliavą. M. Ibrahimas sakė, jog šis žuvusysis yra viena iš antskrydžių aukų.

Tuo tarpu Didžiosios Britanijos gynybos ministerija paskelbė, jog tarp šių reidų taikinių buvo slaptosios policijos būstinė Tripolio centre ir vienas didelis karinis objektas sostinės pakraštyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...