2011 Birželio 12

Libijos konfliktas išplito į svarbų oazės miestą

veidas.lt

AFP

Libijos genčių kovotojai, nepritariantiys Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimui, su jo pajėgomis susirėmė oazėje įsikūrusiame Sabchos mieste, pranešė sukilėliai.

Režimo pajėgos pastaruoju metu pradėjo puolimus svarbiuose konflikto taškuose. Nauja mūšių banga kilo Turkijai pranešus, kad Ankara pasiūlė M. Kadhafi garantijas dėl išvykimo iš Libijos ir Rusijos pasiuntiniui Michailui Margelovui paskelbus, kad jis netrukus vyks į Tripolį bandyti ieškoti konflikto sprendimo.

Awlado Suleimano (Aulado Suleimano) genties, kuri konkuruoja su kazafiais, kovotojai “išvadavo kelias gatves” Sabchoje, paramos M.Kadhafi bastione, esančiame 800 km į pietus nuo Tripolio, šeštadienį paskelbė sukilėlių Nacionalinė pereinamoji taryba (NPT).

M. Kadhafi pajėgos pradėjo šaudyti ir nukovė vieną vyrą, sakoma NPT pareiškime.

Sabchos, kurioje gyvena maždaug 100 tūkst. žmonių ir kur yra įsikūrusi svarbi karinė bazė, neramumai, apėmę didelę šalies dalį, kol kas nelietė.

Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) sakė, kad jo vyriausybė pasiūlė keturis dešimtmečius autoritariškai Libiją valdžiusiam M. Kadhafi, kurį sukilėliai bando nušalinti nuo vasario, išvykimo “garantiją”.

M. Kadhafi “neturi kitos išeities – tik išvykti iš Libijos, su jam suteikiama garantija”, televizijai NTV sakė R. T. Erdoganas.

“Mes suteikėme jam šią garantiją. Mes jam pasakėme, kad padėsime jam būti išsiųstam bet kur, kur tik jis nori vykti. Kol kas atsakymo negavome”, – pridūrė R. T. Erdoganas, kuris nieko plačiau nekomentavo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...