2011 Kovo 20

Karinis konfliktas

Libija tapo “tikru mūšio lauku”

veidas.lt

Libijos lyderis Muammaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) pareiškė, kad po šeštadienio Vakarų oro atakų Viduržemio jūros regionas tapo “tikru mūšio lauku” ir jog tam, kad žmonės galėtų ginti savo šalį, jiems buvo atidaryti ginklų sandėliai.

M.Kadhafi, trumpame garsiniame kreipimesi, kurį transliavo šalies valstybinė televizija, pasmerkė Vakarų atakas prieš Libiją kaip “barbarišką, nepateisinamą kryžeivių agresiją”.

Jis pažadėjo, kad keršydamas atakuos karinius ir civilinius taikinius Viduržemio jūros regione, ir perspėjo, jog Viduržemio jūros regiono ir Šiaurės Afrikos šalių interesai dabar “yra pavojuje”.

“Viduržemio jūros regionas tapo tikru mūšio lauku, – sakė jis. – Ginklų sandėliai buvo atidaryti, ir visi Libijos žmonės bus apginkluoti”, kad gintų šalį nuo Vakarų pajėgų.

JAV ir britų laivai ir povandeniniai laivai per pirmąją karinės operacijos fazę paleido daugiau kaip 110 kruizinių raketų “Tomahawk” į maždaug 20 Libijos priešlėktuvinės gynybos objektų.

Prancūzija sakė, kad ji įvykdė pirmuosius keturis smūgius.

Libijos lyderis Muammaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) šeštadienį pagrasino, kad, keršydamas prieš Vakarų pajėgų oro smūgių seriją, atakuos civilinius ir karinius taikinius Viduržemio jūros regione.

Vakarų pajėgoms iš oro ir jūros pradėjus karinius veiksmus prieš Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) pajėgas, Tripolis šeštadienį pareikalavo skubiai sušaukti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Be to, Libija šeštadienį pareiškė, jog prasidėjus Vakarų puolimui Tripolis JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuria reikalaujama, kad jo pajėgos nutrauktų ugnį, laiko nebegaliojančia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Zenius Zenius rašo:

    Dar įdomiau būtų, jei Kadafis būtų sutvarkęs galutinai opoziciją. Nosis Vakarams.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...