2010 Rugsėjo 23

Afganistanas

Afganistane sužeistas karys operuotas

veidas.lt


“Karys sėkmingai operuotas, tikrai gyvens”, – ketvirtadienį Lietuvos televizijos laidai “Šiandien” sakė A.Vaičeliūnas.

Anot jo, L.Novogreckiui buvo surišti žandikauliai, kad sugytų žaizda.

Jungtinio štabo viršininko teigimu, kai tik medikai leis, abu per užpuolimą sužeisti kariai bus pargabenti į Lietuvą.

Jo duomenimis, užpuolikų nustatyti kol kas nepavyko. Buvo sulaikyti ir apklausti du vietos gyventojai, bet informacijos, kad tai jie užpuolė patruliavusius Lietuvos karius, nėra.

Incidentas, per kurį sužeisti du Lietuvos kariai, įvyko apie 9 val. vietos laiku, kai Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane.

Per incidentą sužeistas ir vienas vietos gyventojas

Afganistano nacionalinės policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas kelis kartus iššovė iš pistoleto ir sėdęs ant bendrininko vairuojamo motociklo pasišalino. Lietuvos kariai ugnimi neatsakė vengdami civilių aukų.

“Vienas šūvis pataikė užduoties vykdymo grupės vadui vyresniajam leitenantui Linui Novogreckiui į galvą, padaryta smakro paviršutinė šautinė žaizda ir buvo stiprus vidinis nosies kraujavimas. Taip pat buvo šauta į vairuotoją viršilą Audrių Lužaitį, kuriam padaryta smakro paviršutinė šautinė žaizda, kairės plaštakos paviršutinė šautinė žaizda ir dešinės plaštakos šautinis daugiaskeveldrinis lūžis”, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją pasakojo A.Vaičeliūnas.

Po įvykio 28 metų L.Novogreckis ir 35 metų A.Lužaitis buvo skubiai nugabenti į provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklą, jiems suteikta pirminė medicinos pagalba. L.Novogreckiui atlikta operacija siekiant sustabdyti vidinį nosies kraujavimą, kad karys galėtų kvėpuoti.

Iš Herato atskridęs transportinis lėktuvas išgabeno abu karius į Afganistano šiaurę Mazari Šarifą, kur įsteigta vokiečių karo ligoninė, čia jiems toliau suteikta pagalba.

Pastarąjį kartą Lietuvos kariai Afganistane buvo sužeisti gegužės mėnesį – tąkart nuo netiesioginės minosvaidžio ugnies nukentėjo trys Specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

Iki šiol didžiausia Lietuvos netektis NATO operacijoje Afganistane – 2008 metų gegužę Goro provincijoje per riaušes žuvęs seržantas Arūnas Jarmalavičius.

Afganistano Goro provincijoje tarnauja apie 150 Lietuvos karių ir civilių, o neramiuose šalies pietuose operacijas vykdo Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas “Aitvaras”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...