2011 Balandžio 16

Konfliktas Libijoje

Libija kaltinama kasetinių ginklų naudojimu, Tripolis tai neigia

veidas.lt

Viena JAV įsikūrusi tarptautinė teisių gynimo organizacija apkaltino Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) lojalias pajėgas sukilėlių kontroliuojamame Misratos mieste naudojant kasetinę amuniciją, kuri kelia pavojų civiliams gyventojams.

Kasetiniai sprogmenys – artilerijos sviediniai ar raketos – gali paskleisti sprogstamuosius elementus didelėje teritorijoje. Jie dažnai iš karto nesprogsta ir gali sprogti po konflikto praėjus ne vieniems metams, žudydami ar luošindami žmones, pažymi humanitarinės organizacijos.

“Human Rights Watch” savo pareiškime teigia, kad Libijos vyriausybinės pajėgos šalies vakaruose esančioje Misratoje šaudė kasetinius šaudmenis į gyvenamuosius rajonus, taip sukeldamos “rimtą grėsmę civiliams gyventojams”.

Organizacija nurodo esanti liudininkė, kad balandžio 14-osios vakarą mažiausiai trys tokie sprogmenys sprogo virš Misratos Šavahdos rajono.

Misratos – paskutinio didelio sukilėlių anklavo Vakarų Libijoje – kovotojų atstovas taip pat sakė, kad vyriausybinės pajėgos čia naudojo kasetinę amuniciją.

Tuo tarpu Libijos vyriausybės atstovas Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas) šiuos kaltinimus atmetė. “Reikalauju jų tai įrodyti”, – sakė jis.

“Panaudojus šias bombas, įrodymai liktų ne vieną dieną ir savaitę. Mes žinome, kad į mūsų šalį masiškai atvyksta tarptautinės bendrijos (atstovai), tad negalime to daryti”, – tvirtino M.Ibrahimas.

Libija pakvietė UNICEF apsilankyti Misratoje, o šeštadienį ten vyks Raudonojo Pusmėnulio ir Raudonojo Kryžiaus komanda, sakė jis.

Vyriausybinės pajėgos Misratą yra apsupusios jau daugiau kaip šešias savaites. Manoma, kad čia žuvo šimtai civilių gyventojų, o sukilėliai perspėjo dėl netrukus galimų žudynių, jei NATO nesuintensyvins savo antskrydžių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...