2011 Vasario 27

Libija

Kadhafi raginamas atsistatydinti

veidas.lt

Libijos sukilėliai sekmadienį artėja prie šalies sostinės Tripolio, JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) paragino Muamarą Kadhafi (Muamarą Kadafį) nedelsiant atsistatydinti, o visame pasaulyje didėja nuogąstavimai, kad keturis dešimtmečius trukęs Libijos lyderio valdymas gali išprovokuoti pilietinį karą.

Sukilėliai artėja prie sostinės, kur M.Kadhafi šalininkai vykdė įsakymus šaudyti iš karto, sakė liudininkai.

Vienas gyventojas AFP pasakojo, kad režimo šalininkų tankai ir visureigiai patruliuoja beveik visiškai ištuštėjusiose gatvėse.

“Dėl šio savo pabėgimo jaučiuosi kaip danguje”, – sakė 63 metų inžinierius Mohammedas Sali (Mohamedas Salis), drauge su pirmąja evakuotų indų grupe grįžęs namo.

“Vienas vyras atėjo ir įrėmė peilį man į kaklą. Jis pasiėmė visus mano daiktus – nešiojamąjį kompiuterį, grandinėlę, net mano automobilį, – pasakojo jis. – Kasdien girdėdavome šūvius … Žmonės turėdavo išsiversti be maisto ir vandens tris ar keturias dienas, nes situacija ten bloga. Žmonės yra gatvėse … Policijos nuovados buvo sudegintos. Nėra jokio saugumo, jokios policijos”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...